کد خبر: 18548| تاریخ انتشار: چهارشنبه ، ۲۱ مهر سال ۱۴۰۰ | ساعت ۹:۴۰:۰ | تعداد بازدید: ۳۷۶

آیت‌الله رشاد گفت: جنایت‌های بازماندگان داعش اگر ادامه پیدا کند بی‌پاسخ نخواهد ماند و باید منتظر انتقام سخت از سوی جبهه مقاومت باشند.
آیت‌الله علی اکبر رشاد با محکوم کردن جنایت افغانستان، اظهار داشت: فجایعی که در این دهه‌های اخیر در جهان اسلام خاصه در خاورمیانه اتفاق می‌افتد منشأ و مبدا آن آمریکای قدار، جبار، ستمگر و ستم سرشت است که در رأس یا به واسطه اذناب و دست نشانده‌های خود مرتکب می‌شود. این جمله ژرف، شگرف و ماندگار رهبر راحل و فقید انقلاب حضرت خمینی (ره) را به خاطر داریم که فرمودند هر چه تحمل می‌کنیم و هر چه می‌کشیم زیر سر آمریکا است بنابراین هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید؛ این کلام بزرگوار، کلام دقیقی است.
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ادامه داد: از جرثومه حکومت کفر و استکبار آمریکایی که بنا، مبنا و مبدا او تجاوز، اشغال و غصب است غیر از این توقع نمی‌رود. دولتی که برای پیدایشش به اشغال سرزمین مردم بومی آمریکای شمالی و با غصب اراضی، اموال و منابع آنان دست زدند امید و صلاحی به آن نیست و جای شگفتی است که انسان‌هایی خوش باورانه تصور کنند که آمریکا حتی می‌تواند اصلاح شود در حالی که او ذاتاً فاسد است و همه عمر مفسد بوده و همیشه و همه جا مفسدانه عمل می‌کند چگونه نسبت به او گمان اصلاح می‌رود؟
رئیس شورای سیاست گذاری حوزه علمیه تهران با بیان اینکه آمریکا جز به زوال و نابودی صلاح نمی‌پذیرد، عنوان کرد: صلاح و فلاح او در نابودی و فروپاشی اوست. از زمانی که زمزمه ترک افغانستان از سوی آمریکا مطرح بود معلوم شد چه برنامه‌های شومی را این رژیم جبار و قدار برای مسلمان‌های منطقه و مردم مظلوم افغانستان در ذهن خود می‌پروراند. آمریکایی‌ها صریحاً اذعان و اعتراف کردند و هیچ‌گاه هم انکار و تکذیب نکردند که طالبان را برای مقابله با شوروی و داعش را برای فروپاشی نظم و اقتدار خاورمیانه به وجود آوردند بلکه بدون هیچ ملاحظه‌ای آن را اعتراف کردند. بنابراین از زمانی که زمزمه خروج آمریکا از افغانستان مطرح شد روشن بود که چه توطئه‌هایی را طراحی کردند. آنان یک سرزمین در واقع بمب‌گذاری شده، یک سرزمین آتش زیر خاکستر و سرزمینی پر از تله و مین را پدید آوردند و می‌خواهند خارج شوند تا از آتش‌هایی که در این سرزمین شعله‌ور خواهد شد، در امان باشند.
استاد حوزه علمیه ادامه داد: آنان با این هدف که مردم مظلوم افغانستان و احیاناً مردمان منطقه، در شریان بمب‌هایی که در این خاک مظلوم تعبیه کردند، بسوزند. آنان کاملاً پیش بینی کرده بودند برای همین دست طالبان را باز گذاشتند تا این دولت تندرو و بی منطق با یک قرائت غلط از دین و با گرایش‌های غیر متجانس و نامتناسب با حیات بشر معاصر به قدرت برسد. از سوی دیگر نیز بعد از آنکه در عراق و سوریه شکست خورد و داعش آمریکا ساخته، کارایی خود را از دست داد درصدد شدند تا با این اقدام به آنان القا کنند که بدون اتکا به آمریکا از جمله مانند کشور سعودی نمی‌تواند به زندگی و حیات خود ادامه دهند. آمریکا باقی مانده لشکر شکست خورده داعش را به افغانستان منتقل کرد و معلوم بود که در مرز شرارت‌هایی را می‌پروراند و زمانی که به ظاهر آمریکا از افغانستان خارج شد این شرارت‌ها اتفاق بیفتد و به محض خروج همانند آب خوردن طالبان افغانستان را تصرف و اعلام حکومت و پیروزی کند.
آمریکایی‌ها کاملاً پیش بینی کرده بودند برای همین دست طالبان را باز گذاشتند تا این دولت تندرو و بی منطق با یک قرائت غلط از دین و با گرایش‌های غیر متجانس و نامتناسب با حیات بشر معاصر به قدرت برسد
آیت الله رشاد با اشاره به جنایت قندوز، عنوان کرد: فاجعه قندوز که در مسجد یکی از روستاهای افغانستان اتفاق افتاد، صدها نفر را با قساوت و بی رحمی تمام به قتل رسانند و با وضع فجیعی صدها نفر را زخمی کردند تنها به جرم حب اهل بیت (ع)، عشق ورزیدن به امام علی (ع) و به جرم اینکه مانند آنان فکر نمی‌کنند، معتقد به کشتار و ترور نیستند و تمایل دارند همه اقشار و از همه طبقات افرادی انتخاب و کشور را اداره کنند. در صدها کتاب اهل سنت به حدیث ثقلین اشاره شده مبنی بر اینکه پیامبر اکرم (ص) به همه امت اسلام فرمان داده همواره از قرآن و عترت پیروی کنند؛ شیعیان همواره بر این فرمان پایدار و پایبند هستند به این جرم چنین التزامی مظلومانه قتل عام می‌شوند. این فجایعی که در عصر حاضر علیه مسلمانان و شیعیان توسط جریان‌ها و گروهک‌های فاسد، مفسد و بی رحم رخ می‌دهد همه در راستای آن است که اسلام را بد نام کنند در حالی که اسلام آن چیزی نیست که این جریان‌های بیان و بر اساس آن رفتار می‌کنند. این جریان‌ها می‌خواهند بین مسلمانان اختلاف ایجاد و مسلمان کشی به دست مسلمانان راه بیاندازند و به صورت نیابتی و غیر مستقیم با فعال کردن این گروهک‌ها بدون کمترین هزینه‌ای با جوامع اسلامی مبارزه کنند.
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: آنان خواستار نابودی آرامش و امنیت در منطقه هستند تا از این طریق منطقه را محتاج و وابسته به خود کند؛ این بسیار بسیار دردناک است. این فجایع بسیار دردناک است و دردناک‌تر از آن سکوت سازمان‌های بین المللی بوده که حداکثر به یک بیانیه سرد، بی‌روح، بی‌خاصیت و بی‌اثر قناعت می‌کنند. زمانی که یک نفر از اسرائیل مجرم و کودک کش که همه غاصب، جبار و جلاد هستند کشته شود زمین و زمان را به هم می‌دوزند و همه جا را به آتش می کشند. آنان به دروغ برج‌های دوقلو را با دست ایادی و مزدوران خود به آتش می‌کشانند و به بهانه همان قصد می‌کنند بیایند و منطقه را اشغال کنند. صدها نفر مظلومانه و بی‌گناه در حال عبادت بدون داشتن هیچ اسلحه‌ای کشته می‌شوند و سازمان‌های بین المللی بدون هیچ اقدام مؤثری از خون صدها شهید و انسان مظلوم بی گناه می‌گذرند و مدعی طرفداری حقوق بشر هستند. مگر صدها شهید قندوز بشر نبودند؟ آیا بشر آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و کفار هستند. کجاست این حقوق بشر؟ کجا رفته است این اعلامیه حقوق بشر؟ کجا رفته است آن حقوق بشر دوستانه‌ای که شما ادعا می‌کنید؟ اسفا و دریغا از این همه بی حیایی، این همه دوگانه نگری، این همه دو بام و یک هوا، این همه دورویی و دروغگویی.
وی در پایان خاطرنشان کرد: این فجایع وحشتناک و دهشتناکی که به دست ایادی آمریکا اتفاق می‌افتد را آزادگان و مسلمانان جهان محکوم می‌کنند و این جنایت‌ها که همانند جنایات قبلی آمریکا اتفاق افتاد به این حدود محدود نخواهد شد همانطوری که آمریکایی‌ها بعدها پی بردند به اشتباهی که در به وجود آوردن داعش مرتکب شدند پی خواهند برد که این جنایات به مردم مناطق خاورمیانه محدود نخواهد شد و قهرا خودشان نیز آسیب خواهد دید و بدانند که این جنایت‌ها بازتاب و بازخورد دارد و خون این مظلومان دامن آنان را خواهد گرفت و فروپاشی خود را نظاره گر خواهد بود. قطعاً جنایت‌های بازماندگان داعشیان اگر ادامه پیدا کند جواب‌های محکم و دندان‌شکنی دریافت خواهند کرد، این جنایت‌ها بی پاسخ نخواهد ماند و باید منتظر انتقام سخت از جبهه مقاومت باشند.

منبع:مهر

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7