کد خبر: 17388| تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، ۲۰ خرداد سال ۱۴۰۰ | ساعت ۱۵:۵۳:۰ | تعداد بازدید: ۴۲۰

وزیر آموزش و پرورش در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان، اظهار کرد: آینده کشور در گرو نظام تعلیم و تربیت است و بر اساس سند تحول، چرخش نظام تعلیم و تربیت از «آموزش» به سمت «تربیت»، خواهد بود.
محسن حاجی میرزایی در سفر یک روزه خود به استان سمنان، با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان، با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای «بازگشایی مدارس»، گفت: تلاش ما باز شدن مدارس و تشکیل حضوری کلاس های درس در سال آینده است، که لازمه این کار «واکسیناسیون معلمان» است و این موضوع مهم، از اولویت‌های وزارت بهداشت است.
در دوران کرونا؛ به همت و پشتکار معلمان، تعلیم و تربیت در کشور، تعطیل نشد
وی با اشاره به محدودیت‌هایی که کرونا در فرآیند آموزش ایجاد کرد، گفت: ارائه آموزش در این شرایط دشوار شد، اما با وجود همه محدودیت‌ها، امر تعلیم و تربیت معطل نماند و در بستر مجازی به فعالیت خود ادامه داد.
وزیر آموزش‌و پرورش، به دغدغه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نسبت به این نهاد و «اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» اشاره و بیان کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) عنایت ویژه‌ای به آموزش‌وپرورش دارند و آینده کشور در گرو نظام تعلیم و تربیت است؛ از این‌رو سند تحول بنیادین، ظرفیت مهمی است که مورد تأکید معظم له قرار گرفته و اولویت این نهاد هم اجرای درست مفاد این سند است.
چرخش نظام تعلیم و تربیت از آموزش به سمت تربیت
حاجی میرزایی با بیان این که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مبنای کار چرخش از«آموزش» به سمت «تربیت» است، افزود: بخش‌های تربیتی شامل بخش اخلاقی؛ عبادی؛ اجتماعی و اقتصادی و بدنی از چارچوب‌های این سند است.

منبع: مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7