کد خبر: 14471| تاریخ انتشار: شــنـبـه ، ۱۵ شهریور سال ۱۳۹۹ | ساعت ۱۳:۳۲:۰ | تعداد بازدید: ۱۹۸۰

با حضور رئیس سازمان صدا و سیما و وزیر آموزش و پرورش مدرسه تلویزیونی ایران به طور رسمی آغاز به کار کرد.
با حضور دکتر علی عسکری و دکتر حاجی میرزایی  و جمعی از معلمان پیشکسوت مدرسه تلویزیونی ایران فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران پنجشنبه شروع شد و امروز به طور رسمی کلید خورد. برنامه های این مدرسه از  شبکه‌های آموزش، چهار و قران پخش می شود.
وزیر آموزش و پرورش در مراسم آغاز به کار مدرسه تلویزیونی ایران، گفت: هم اکنون تلویزیون همه خانه‌ها را به محیطی برای توسعه یادگیری دانش آموزان تبدیل کرده و این اتفاق بسیار مهم و مبارکی است.
آقای محسن حاجی میرزایی در مراسم افتتاح مدرسه تلویزیونی ایرانی که با حضور دکتر علی عسکری رئیس سازمان صدا وسیما برگزار شد، افزود: من وقتی ایده مدرسه تلویزیونی را مشاهده کردم نخستین موردی که به ذهنم رسید فرمایش امام خمینی (ره) بود که فرمودند: "ایران را سراسر مدرسه کنید".
وی اضافه کرد: یکی از وجوه تحقق این شعار از طریق مدرسه تلویزیونی ایران موثر شد و هم اکنون تلویزیون همه خانه‌ها را به محیطی برای توسعه یادگیری دانش آموزان تبدیل کرده و این اتفاق بسیار مهم و مبارکی است.
وزیر آموزش و پرروش گفت: سرعت واکنش کشور‌ها به پدیده‌های غیرمنتظره‌ای که با آن روبرو می‌شوند فوق العاده اهمیت دارد و صدا وسیما ما نشان داد که کمتر از یک هفته پس از تعطیلی مدارس با تمام انرژی و توان به میدان آمد و نیازی جدی و اساسی یعنی توسعه آموزش و استمرار آموزش و پیشگیری از تعطیلی جریانات آموزشی را دنبال کرد و این فوق العاده قابل تقدیر و ارزنده است.
وی تاکید کرد: من وقتی این نیمکت‌ها را دیدم یاد نیمکت‌های مدرسه خودمان که کوچک و حکاکی شده بود افتادم و نسل امروز از امکانات و ظرفیت‌های بسیار بالایی برای فراگیری آموزش درمقایسه با دوره‌ای که ما تحصیل کرده بودیم دارد.

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7