کد خبر: 11345| تاریخ انتشار: جـمـعــه ، ۲ خرداد سال ۱۳۹۹ | ساعت ۱۰:۲۸:۰ | تعداد بازدید: ۱۰۵۶

دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسب روز قدس طی یادداشتی تاکید کرد که اگر به ظلم صهیونیستی تن دهیم، ظلم به همه جهان را پذیرفته ایم، ظلم به خود و فرزندان و خانواده های خود را پذیرفته ایم و حمایت از قدس در واقع حمایت از همه عدالت و همه خیر و نیکی و یک حمایت نمادین است و مبارزه با اسرائیل مبارزه با همه شرارت ها و پلیدی ها و یک مبارزه نمادین است.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:
 
به نام خدا
امروز مسئله فلسطین و  نهضت مقاومت فلسطین یک نهضت و مبارزه نمادین است
امروز مسئله فلسطین و  نهضت مقاومت فلسطین یک نهضت و مبارزه نمادین است. به عبارتی امروز همه ایمان و استقرار عدالت الهی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و بازپس گیری سرزمین اشغالی و همه کفر و ظلم در نظام غاصب صهیونیستی اسرائیل جمع شده است. بسیاری تلاش کرده اند که این مبارزه را یک مبارزه بین دینی معرفی کنند و حال آنکه این مبارزه الهی مشترک همه ادیان الهی و همه آزادی خواهان جهان است نه مبارزه اسلام و یهود. به تعبیر رهبر حکیم انقلاب اسلامی، امام خامنه ای درخواست برای نابودی اسرائیلی به معنای نابودی یهودی ها نیست و این مفهوم چندین بار طی 20 سال گذشته توسط ایشان بیان شده است و در یک وسعت گسترده تر مسلمانان و در یک سطح دیگر مسیحیان و یهودیان فلسطین اشغالی نیز قربانی ظلم نظام غاصب و کودک کش اسرائیل هستند و بسیاری از مسیحیان و یهودیان جهان در صف اول مبارزه با نظام صهیونیستی قرار می گیرند.
رژیم غاصب اسرائیل هم قدرت بازدارندگی و هم توان هراس افکنی را از دست داده است و دیگر دروغ های سپر آهنین و ترس از رژیم کودک کش فرو ریخته است
جنگ سی و سه روز لبنان و اسرائیل در سال 2006 اثبات کرد که رژیم اسرائیل سراسر ظلم از هر رژیم دیگری آسیب پذیر تر است و به تعبیر امام راحل که در مرداد سال 58 فرمودند: اگر مسلمین مجتمع بودند، هر کدام یک سطل آب به اسرائیل می‌ریختند او را سیل می‌برد و جنگ سی و سه روز نشان داد که یک اراده مصمم می تواند این امر را محقق کند. امروز اگر چه دولت های اسلامی نسبت به ظلم آشکار تجاوز به زندگی و سرزمین فلسطینیان کرنش کرده اند و عهد و میثاق سال 1969 که منجر به شکل گیری سازمان کنفرانس اسلامی شد را زیر پا گذاشته اند لکن گفتمان جهانی مشترک همه ادیان الهی و همه مبارزان جهان و همه آزادگان جهان در مقابله با ظلم صهیونیستی اسرائیل شکل گرفته است و بزرگترین سرمایه برای مقابله با ظلم صهیونیستی، سرمایه انگیزه، ایمان و اراده مقابله با ظلم است که تبدیل به یک امر فراگیر شده است.   
نهضت مقاومت هم از توان بازدارندگی و هم از ظرفیت تهاجمی برخوردار است
امروز همه آزادی خواهان می گویند ما هم فلسطینی هستیم به این معنا که خود را در جای مظلومان و آوارگان فلسطینی و خصوصا کودکان مظلوم فلسطینی می بینند و بر این امر باورمند شده اند که آنچه را بر خود نمی پسندی بر دیگران مپسند و آنچه را بر خود می پسندی بر دیگران بپسند. بله به تعبیر حکیم دور اندیش انقلاب اسلامی، حضرت آیه الله خامنه ای دوران بزن و در رو به پایان رسیده است و اراده پاسخگوئی و عکس العمل شکل گرفته است و هر نوع ظلمی با بازخورد فراگیر مواجه شده و خواهد شد.
بزرگترین سرمایه برای مقابله با ظلم صهیونیستی، سرمایه انگیزه، ایمان و اراده مقابله با ظلم است که تبدیل به یک امر فراگیر شده است
امروز رژیم غاصب اسرائیل هم قدرت بازدارندگی و هم توان هراس افکنی را از دست داده و دیگر دروغ های سپر آهنین و ترس از رژیم کودک کش فرو ریخته است. و حال آنکه، نهضت مقاومت هم از توان بازدارندگی و هم از ظرفیت تهاجمی برخوردار است. تنها راه پیش روی رژیم غاصب اسرائیل پذیرش همه پرسی و بازگرداندن سرزمین های اشغالی است. در واقع پذیرش مردم سالاری فلسطینی، کلید حل مسئله فلسطین است.
امروز نماد عدالت خواهی مبارزه با اسرائیل است و نشانه عدالت خواهی نیز حمایت از مردم مظلوم فلسطین است که تبدیل به یک گفتمان فراگیر مبارزه شده است. اگر به ظلم صهیونیستی تن دهیم، ظلم به همه جهان را پذیرفته ایم، ظلم به خود و فرزندان و خانواده های خود را پذیرفته ایم. پس حمایت از قدس در واقع حمایت از همه عدالت و همه خیر و نیکی و یک حمایت نمادین است و مبارزه با اسرائیل مبارزه با همه شرارت ها و پلیدی ها و یک مبارزه نمادین است.
اگر به ظلم صهیونیستی تن دهیم، ظلم به همه جهان را پذیرفته ایم، ظلم به خود و فرزندان و خانواده های خود را پذیرفته ایم
روز قدس فقط جمعه آخر ماه مبارک رمضان نیست که همه روزها، روز قدس و البته جمعه آخر ماه مبارک رمضان نماد حمایت از مردم شریف، بزرگ و با عظمت فلسطین است. فلسطین به لطف خدای متعال و اراده ملت های جهان پیروز قطعی و شرافتمندانه این میدان مبارزه است.
إِلَّا الَّذينَ آمَنوا وَعَمِلُوا الصّالِحاتِ وَذَكَرُوا اللَّهَ كَثيرًا وَانتَصَروا مِن بَعدِ ما ظُلِموا ۗ وَسَيَعلَمُ الَّذينَ ظَلَموا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبونَ-مگر کسانی که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام می‌دهند و خدا را بسیار یاد می کنند، و به هنگامی که مورد ستم واقع می‌شوند به دفاع از خویشتن (و مؤمنان) برمی‌خیزند؛ آنها که ستم کردند به زودی می‌دانند که بازگشتشان به کجاست! (شعراء – 227).

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

(+9821) 66468271 - 5