اخبار و گفت‌وگو
نمایش از تاریخ : / / تا تاریخ : / /   تعداد :
صفحه ۱ از ۵
رهبر معظم انقلاب درگذشت مرحوم حجت الاسلام حسینی را تسلیت گفتند

با صدور پیامی: رهبر معظم انقلاب درگذشت مرحوم حجت الاسلام حسینی را تسلیت گفتند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم پرهیزگار و معلم اخلاق حجت‌الاسلام حاج سید علی‌اکبر حسینی موسوی را تسلیت گفتند.


دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی یاد و خاطره مرحوم حجت الاسلام حسینی «ره» را گرامی داشت

با صدور پیامی: دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی یاد و خاطره مرحوم حجت الاسلام حسینی «ره» را گرامی داشت

دبیر خانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با صدور پیامی درگذشت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر موسوی حسینی «ره» را تسلیت گفت.


مجلس نباید نماد تردید، یأس و بی‌اعتنایی به مسائل کشور باشد

رهبر معظم انقلاب: مجلس نباید نماد تردید، یأس و بی‌اعتنایی به مسائل کشور باشد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس، نمایندگان و جمعی از کارکنان مجلس شورای اسلامی، مجلس را رکن رکین نظام و به فرموده‌ی امام راحل، عصاره‌ی فضائل یعنی جوهره‌ی برترین خصوصیات ملت خواندند و افزودند: نمایندگان در قانونگذاری و عمل به وظایف اساسی خود، ...


گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر احمدی / پیگیری رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار اساتید دانشگاه / تایید انتخاب 16 نفر از روسای دانشگاه ها

دکتر مخبر دزفولی خبر داد: گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر احمدی / پیگیری رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار اساتید دانشگاه / تایید انتخاب 16 نفر از روسای دانشگاه ها

جلسه 809 شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.


منویات رهبر معظم انقلاب چراغ راه بخش علم فناوری کشور است

وزیر علوم تاکید کرد: منویات رهبر معظم انقلاب چراغ راه بخش علم فناوری کشور است

دکتر منصور غلامی گفت: برای پیگیری فرمایشات رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یک کمیته تشکیل شده است.


شرکت‌های دانش بنیان مورد بی توجهی قرار گرفته‌اند

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان: شرکت‌های دانش بنیان مورد بی توجهی قرار گرفته‌اند

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد مقالات علمی گفت:  در اکثر جلسات با اساتید دانشگاه‌ها، انتقاد از روند تولید مقالات و ملاک قرار گرفتن مقاله نویسی  مطرح می شود.


کارورزی و ارتباط با صنعت از دوره دانشجویی باید جدی گرفته شود

دکتر رهبر عنوان کرد: کارورزی و ارتباط با صنعت از دوره دانشجویی باید جدی گرفته شود

دکتر فرهاد رهبر با اشاره به موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: موضوع مهم ارتباط صنعت و دانشگاه که مورد تأکید جدی رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» قرار گرفت هنوز به هدف مطلوب نرسیده است.


آیین بزرگداشت علمی و معرفتی حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی

با حضور علماء، دانشمندان و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد آیین بزرگداشت علمی و معرفتی حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی

آیین بزرگداشت علمی و معرفتی حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی روز دوشنبه 28 خردادماه 1397 در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه برگزار شد.


ناهمگونی میان بازار کار و خروجی‌های آموزش عالی

دکتر ستاری عنوان کرد: ناهمگونی میان بازار کار و خروجی‌های آموزش عالی

دکتر سورنا ستاری با اشاره به آمار بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی گفت: ناهمگونی میان بازار کار و خروجی‌های آموزش عالی موجب شده تا برنامه ریزی ها ناقص بماند.


 ملت ایران باید بیدار و هوشیار باشد و توطئه‌ها را بشناسد / همه باید نسبت به وحدت در جامعه اهتمام داشته باشند

رهبر معظم انقلاب: ملت ایران باید بیدار و هوشیار باشد و توطئه‌ها را بشناسد / همه باید نسبت به وحدت در جامعه اهتمام داشته باشند

در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه‌ی یک ماه روزه‌داری و بندگی خداوند متعال، نماز عید را در سراسر کشور با شکوه فراوان برگزار و از خداوند کریم، بهترین‌ها را مسئلت کردند. کانون این حضور پرشور و مؤمنانه، مصلای امام خمینی تهران بود که نماز عید سعید فطر به امامت ...


با نابودی رژیم صهیونیستی، امت اسلامی وحدت و عزت خود را به دست خواهد آورد

رهبر معظم انقلاب: با نابودی رژیم صهیونیستی، امت اسلامی وحدت و عزت خود را به دست خواهد آورد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان نظام، جمعی از قشرهای مختلف مردم و سفرای کشورهای اسلامی به‌مناسبت عید سعید فطر، یکی از مهم‌ترین عوامل و عناصر شرافت و کرامت جامعه‌ی اسلامی و امت اسلامی را اتحاد و رفع اختلاف‌ها دانستند و با تأکید بر اینکه ...


ملت ایران در جانب حق قرار دارد و بر باطل پیروز خواهد شد

رئیس جمهور: ملت ایران در جانب حق قرار دارد و بر باطل پیروز خواهد شد

رئیس جمهور با فراخوانی برای یکپارچگی رسانه ای در برابر جنگ روانی دشمن، رسانه ها و اهل آن را امانتداران مردم دانست و تاکید کرد: تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد و رسانه ها در خط مقدم شکستن جنگ روانی دشمن هستند و ما قادریم بر جنگ روانی دشمن فائق شویم.


باید شعار "آموزش عالی برای کار" سرلوحه اقدامات قرار گیرد

دکتر مخبر دزفولی: باید شعار "آموزش عالی برای کار" سرلوحه اقدامات قرار گیرد

دکتر مخبر دزفولی با اشاره به دیدار اخیر اساتید دانشگاه‌ها با رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» گفت: در مورد فرمایشات ایشان به ویژه در مورد نقشه جامع علمی کشور و آمایش آموزش عالی برنامه علمی، باید تدوین و اجرا شود.


آیین بزرگداشت علمی و معرفتی استاد احمد احمدی برگزار می شود

به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی و سازمان سمت: آیین بزرگداشت علمی و معرفتی استاد احمد احمدی برگزار می شود

آیین بزرگداشت علمی و معرفتی حجت‌الاسلام‌والمسلمین استاد احمد احمدی عضو فقید شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز دوشنبه مورخ ۲۸ خرداد ماه جاری رأس ساعت ۱۴:۰۰ با حضور و سخنرانی اساتید حوزه و دانشگاه در تالار علامه جعفری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار خواهد شد.


تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای بررسی آمایش آموزش عالی و ارتباط صنعت با دانشگاه

دکتر کبگانیان خبر داد: تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای بررسی آمایش آموزش عالی و ارتباط صنعت با دانشگاه

جلسه 106 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه شنبه 1397/3/22 به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.


مرحوم حجت الاسلام دکتر احمدی خدمات شایانی را به جامعه علمی کشور انجام دادند

وزیر علوم: مرحوم حجت الاسلام دکتر احمدی خدمات شایانی را به جامعه علمی کشور انجام دادند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مرحوم حجت الاسلام دکتر احمدی از شخصیت‌های اصلی، مهم و تاثیرگذار در شورای عالی انقلاب فرهنگی بودند و با ‌لحاظ نگاه کارشناسی که به موضوعات فرهنگی و علمی داشتند؛ بدون پیرایه و تعارف نظرات خودشان را اعلام می‌کردند.


گزارش روند تدوین سند جامع روابط علمی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ارائه شد

در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور: گزارش روند تدوین سند جامع روابط علمی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ارائه شد

جلسه 106 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه شنبه 1397/3/22 به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.


مشکلات امروز و فردای کشور باید عالمانه حل شود / نقشه جامع علمی کشور باید کاملا محقق و اجراء شود

رهبر معظم انقلاب: مشکلات امروز و فردای کشور باید عالمانه حل شود / نقشه جامع علمی کشور باید کاملا محقق و اجراء شود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار صدها نفر از اساتید، اعضای هیأت‌های علمی و پژوهشگران دانشگاه‌ها و مراکز علمی، دانشگاه را از مراکز بسیار مهم «تربیت قوه‌ی عاقله‌ی کشور» خواندند و با تبیین سه ضرورت اساسی دانشگاه‌ها یعنی «درگیر ...


 بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی متأثر از اشتغال و رونق کار و تولید است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی متأثر از اشتغال و رونق کار و تولید است

‌‌با توجه به نقش مجلس در امر قانون‌گذاری و ایجاد بستر مناسب برای ایجاد اشتغال، گفت‌وگویی با دکتر سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی انجام داده‌ایم تا با خلا‌های قانونی و راهکارهای قانون‌گذاران برای رفع این خلا‌ها، بیشتر آشنا شویم:


مهمترین ویژگی ایشان غیرت انقلابی شان بود

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد محمدیان در مراسم ترحیم دکتر احمد احمدی: مهمترین ویژگی ایشان غیرت انقلابی شان بود

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد محمدیان گفت: باید به یاد داشته باشیم آقای دکتر احمدی تا آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشتند و این حضور کاملاً با احساس مسئولیت و شرکت فعال در مباحث جلسه بود.


 
12345

تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©