کد :  1381408  
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۶ اعضای شورا
مهندس ضرغامی تاکید کرد:
آمریکا از ایران مقتدر و باصلابت هراس دارد
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در مشهد افزود: سفارتخانه آمریکا در ایران سفارت نبود بلکه لانه جاسوسی بود که برای حفظ طاغوت و مقابله با مردم همه تلاش خود را انجام داد و بعد از پیروزی انقلاب هم به رویه ضدمردمی خود ادامه داد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: موضوع درگیریهای قومی بلوچستان، خلق ترکمن، کردستان و تجزیه طلبیهای اول انقلاب که در گوشه های مختلف ایران رخ داد و هر کدام کافی بود تا یک حکومت را از بین ببرد همه از داخل سفارت آمریکا انجام می شد.
عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: دانشجویان با تسخیر لانه جاسوسی می خواستند یک حرکت نمادین انجام دهند و پیام خود را در مدت سه چهار روز به دنیا برسانند اما این حرکت ضدآمریکایی مورد تایید امام(ره) و استقبال افکار عمومی واقع شد.
وی افزود: بعد از تسخیر لانه جاسوسی به مدت 444 روز اقشار مختلف مردم شبانه روز در مقابل لانه جاسوسی آمریکا تجمع می کردند و نمی گذاشتند آمریکاییها از آن خارج شوند.
مهندس ضرغامی ادامه داد: امام(ره) همیشه در مورد خطرات آمریکا تذکر می داد و همه را آگاه می کرد ولی دولت موقت به رهنمودهای امام خمینی(ره) نه تنها اعتنا نمی کرد بلکه در رفتار و سیاست‌های خود با آمریکا هماهنگ بود و بعد از تسخیر سفارت هم این دولت استعفا داد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: خیلی از کشورها هستند که قدرت هسته ای و موشکی دارند و کشورهایی نیز در همین منطقه وجود دارند که قبیله ای اداره می شوند و تاکنون یک انتخابات هم نداشته اند اما از همپیمانان نزدیک آمریکا هستند.
وی افزود: آمریکا دشمنی خود را با مردم ایران ثابت کرده است و نرمش قهرمانانه مورد نظری رهبر معظم انقلاب در موضوع هسته ای نیز برای این بود که بدعهدی آنها معلوم شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: تنها راه مقابله با تحریمهای دشمن را تکیه بر تولید ملی و توان داخلی است و حضور پرشور دانش آموزان و جوانان در راهپیمایی 13 آبان تداوم راه شهیدان و بیمه گر راه آینده است.
منبع: ایرنا