کد :  1668499  
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ اخبار
دکتر مخبر دزفولی خبر داد:
تصویب اساسنامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان
دکتر محمدرضا مخبر دزفولی با اشاره به کناره گیری حجت الاسلام والسملمین محمدیان از ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و تلاش های ایشان در اداره این نهاد مهم گفت: رئیس جمهور و و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی از تلاش های حجت الاسلام والمسلمین محمدیان تشکر و قدردانی داشته و برای حجت الاسلام والمسلمین رستمی آرزوی موفقیت داشتند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با بیان اینکه تصویب سازمان ملی پرورش های استعدادهای درخشان (سمپاد) دستور اصلی جلسه بود گفت: خوشبختانه شرح وظایف این سازمان و ترکیب هیئت امنا به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیدند.
وی افزود: بر اساس مصوبه این جلسه وزیر آموزش و پرورش، وزیر علوم، تحقیات و فناوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ، رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، دبیر شورای عالی آموزش و پرورش، دو نفر از فارغ التحصیلان این مدارس و نماینده مدیرت حوزه های علمیه اعضای هیئت امنای این سازمان خواهند بود.
دکتر مخبر دزفولی گفت: شناسایی و کشف استعدادها در سطح کشور، پایش و آموزش ویژه به همراه برنامه ریزی متناسب با توانمندی های آنان از اهم وظایف این سازمان خواهد بود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: چند بخش باقیمانده از این اساسنامه در جلسه آینده به تصویب خواهد رسید و با شکل گیری این سازمان مشکلات این حوزه حل خواهد شد و حمایت و پشتیبانی از آن انجام خواهد شد.