(چاپ)

کد :  ۱۱۶۳۵۸۹  
تاریخ انتشار : ۲۲ دي ۱۳۹۵ گفت‌وگو
دکتر حدادعادل عنوان کرد:
آثار علمی دکتر شریعتمداری نشان از توانایی های آن مرحوم دارد
دکتر غلامعلی حداد عادل ضمن ابراز تاسف عمیق به مناسبت در گذشت مرحوم دکتر علی شریعتمداری گفت: آن مرحوم هم در مبارزه با رژیم پهلوی سابقه طولانی داشت و هم در عرصه نظریه پردازی به منظور تبیین ابعاد نظام تعلیم و تربیت اسلامی تلاش فراوانی کرد.
وی با بیان این مطلب در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: ایشان در عرصه نوسازی و بهسازی علوم انسانی هم دارای نظریات مهمی بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جایگاه علوم تربیتی در میان علوم انسانی ادامه داد: علوم تربیتی در میان علوم انسانی دارای جایگاه مهمی است و به دلیل همین جایگاه مرحوم دکتر شریعتمداری به عنوان یک نظریه پرداز اسلامی حوزه علوم تربیتی، دارای نقش مهمی در روند اسلامی شدن علوم انسانی در کشورمان بود.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: تجدید ساختار فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و ایفای وظیفه به عنوان نخستین رئیس این نهاد مهم هم از سایر خدمات مرحوم دکتر شریعتمداری است.
رئیس شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی افزود: دکتر شریعتمداری پس از انقلاب فرهنگی در برنامه ریزی نظام آموزشی و تدوین سرفصل‌های درسی این رشته‌ها نقش مهمی ایفا کرد.
دکتر حداد عادل با اشاره به آثار علمی تالیف شده توسط مرحوم دکتر شریعتمداری ادامه داد: آثار علمی متنوع و متعدد ایشان، نشان از توانایی های علمی مرحوم دکتر شریعتمداری دارد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به سابقه مبارزاتی مرحوم دکتر شریعتمداری گفت: شادوران دکتر شریعتمداری در نهضت ملی به دلیل مبارزه با رژیم ستمشاهی به زندان افتاد، ولی این موجب نشد تا ایشان از راه مقدسی که برای آزادی و اعتلای کشورش انتخاب کرده بود، دست بکشد.
وی در پایان با اشاره به برخی از صفات اخلاق مرحوم دکتر شریعتمداری افزود: فقید سعید دکتر شریعتمداری انسانی متدین، متخلق، متعهد، مسئولیت شناس و مومن بود.