(چاپ)

کد :  ۱۱۶۲۶۲۳  
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۵ اعضای شورا
دکتر حداد عادل تاکید کرد:
تحول علوم انسانی یک کار تمدن ساز است
دکتر حداد عادل گفت: موضوع تحول علوم انسانی از مسائل اصلی انقلاب اسلامی است و بنده آنچنان به این موضوع اعتقاد دارم که معتقدم اگر تحول علوم انسانی صورت نگیرد انقلاب ما به نتیجه نخواهد رسید.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در "همایش وحدت حوزه و دانشگاه" افزود: شعار وحدت حوزه و دانشگاه از شعارهای دائمی انقلاب است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: مفهوم حوزه و دانشگاه به معنای دیدار صمیمی این دو قشر نیست بلکه دارای مفهوم بسیار عمیقی است.
رئیس شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: در عمق تفکر امام (ره) وحدت حوزه و دانشگاه لازمه حکومت دینی است یعنی اگر می‌خواهیم جامعه به صورت دینی اداره شود باید وحدت حوزه و دانشگاه محقق شود.
وی افزود: اگر ما در تعریف انسان حقیقت روح و اختیار را برای او قائل باشیم یک نتیجه‌ای حاصل خواهد شد و اگر قائل نباشیم نتیجه دیگری را در بر خواهد داشت.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: موضوع وحدت حوزه و دانشگاه نه یک کار جناحی است و نه کار حوزه و دانشگاه بلکه این کار یک کار تمدن‌ساز است. اگر ما قرار است به تمدن اسلامی برسیم حتما باید در علوم انسانی از موضع خوددآگاهی و آگاهانه مبانی و پیش‌فرضها و اصول خود را انتخاب کنیم.
منبع: مهر