کد: ۱۳۷۹۷۵۶       تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶

رئیس سازمان دانش آموزی تشریح کرد:
برنامه‌های این سازمان برای افزایش مهارت‌های زندگی در دانش آموزان
رئیس سازمان دانش آموزی گفت: پس از بررسی کارشناسی پیشنهادها،آئین نامه ساماندهی اردوی دانش آموزی تا یک ماه دیگر ارائه می شود.
محمود علی گو در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص برنامه های این سازمان در سال تحصیلی جدید، ضمن بیان این مطلب افزود: برنامه ها در راستای تکمیل برنامه های تابستان امسال خواهد بود که 16 هزار دانش آموز در اردوهای تشکیلاتی سازمان دانش آموزی برای آشنایی با آموزش های امداد و نجات، فن بیان، اقتصاد مقاومتی و سواد مالی، کارآفرینی و... شرکت کردند.
وی ادامه داد: برای سال آینده نیز جذب و سازمان دهی خود را ساماندهی می کنیم و مسابقات آموزش های مهارتی از سطح مدرسه تا ملی را در سازمان دانش آموزی خواهیم داشت و تلاش می کنیم فرآیندهای مدیریت کارآفرینی و مالی را برای عموم دانش آموزان ادامه دهیم.
وی گفت: اعتقاد داریم برای شکل گیری اقتصاد مقاومتی دانش آموزان امروز باید به سلاح اقتصاد مقاومتی مجهز شوند و به آن فکر کنند تا با برنامه ریزی این اتفاق حاصل شود.
علی گو هم چنین تصریح کرد: اتفاق دیگر در سال جدید تحصیلی توجه ویژه دانش آموزان به آموزش های بیرون از مدرسه است که به شکل بازی واره این هدف را دنبال خواهیم کرد و اجرای هفته های شیمی، فیزیک، ریاضی و... را طراحی کرده ایم تا بتوانیم در فضای آموزشی دانش آموزان را برای یاد گیری عمیق تر یاری کنیم.
رئیس سازمان دانش آموزی گفت:  هدف گذاری اصلی سازمان، مناطق محروم است و مسئولیت دانش آموزان نخبه بر عهده سازمان استعدادهای درخشان است و در سازمان دانش آموزی قائل هستیم که همه دانش آموزان کشور قابلیت نخبه شدن را دارند و اینکه عده ای را با اسم نخبه جدا کنیم، اجحافی است برای دانش آموزانی که به این امکان دسترسی ندارند.
علی گو با توجه به حادثه اخیر داراب در خصوص ساماندهی اردوهای دانش آموزی در سال تحصیلی جدید گفت: هم اکنون برای بررسی علل و عوامل حادثه اخیر و پیشگیری از بروز این حوادث یک تیم کارشناسی در معاونت پرورشی، یک تیم مدیریتی در وزارتخانه و یک تیم هم توسط کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شکل گرفته رئیس سازمان دانش آموزی ادامه داد: آئین نامه غیر از حرکت شب رو اشکالات دیگری هم دارد که باید برطرف شود مثلا حضور پلیس پررنگ تر شود و برای آن در آئین نامه مسئولیت مشخص شود، همچنین پیشنهادهای زیادی شکل گرفته است که هر کدام به شکل کارشناسی بررسی می شود و احتمالا تا 20 روز دیگر آئین نامه قابلیت ارائه پیدا خواهد کرد.
رئیس سازمان دانش آموزی پیگیری فعالیت های قرآنی و پرورشی را از دیگر اهداف سازمان خواند و گفت: ما در سال گذشته سوره ای را هدف سازمان قرار دادیم که تعداد قابل توجهی از دانش آموزان و مربیان آن سوره یعنی حجرات را حفظ کردند و به تفسیر آن پرداختند و در مسابقات شرکت کردند وآثار هنری زیادی هم مرتبط با این سوره خلق کردند.
وی افزود: با توجه به مضامین اخلاقی و کاربردی این سوره بسیار مورد استقبال دانش آموزن قرار گرفت که در سال جدید نیز آن را دنبال خواهیم کرد.
علی گو با اشاره به اینکه برنامه امسال این سازمان با 16 هزار دانش آموز و حداقل امکانات اجرا شده است توضیح داد: مربیان سازمان دانش آموزی هفت سال است که حقوق نگرفته اند و برای اردوها در آئین نامه ها بودجه ای در نظر گرفته نشده و مربی پرورشی که این تعداد دانش آموز را با این همه مسولیت به اردو می برد هیچ دریافتی و اضافه کاری ندارد.
انتهای پیام /ج
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©