کد: ۱۳۰۸۳۲۱       تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد:
اعتیاد و حاشیه نشینی ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از آسیب های اجتماعی معلول پائین بودن رونق کسب و کار و عدم سرمایه گذاری و توجه به بازار داخلی است.
سلمان خدادادی در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن بیان این مطلب افزود: دستگاه‌های مختلف مرتبط با این حوزه هر شش ماه یک بار خدمت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) جلسه  دارند و گزارش اقدامات خود را به ایشا ارائه می‌دهند.
وی ادامه داد: در آخرین جلسه از همه دستگاه‌ها و سران سه قوه خواسته شد که از فعالیت‌های خود در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گزارش دهند و پس از ارائه گزارش همه دستگاه‌ها، نظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر این بود که همه دستگاه‌ها باید بیش تر  وارد کار شوند.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی توجه به آسیب‌های اجتماعی در برنامه ششم توسعه  را  کم رنگ دانست و گفت: مجلس و کمیسیون اجتماعی در بررسی برنامه ششم توسعه به مسئله آسیب‌های اجتماعی هم ورود کرد، هرچند که دولت در ارائه برنامه  توجه کمی به  آسیب های اجتماعی داشت.
خدادادی با تاکید بر توجه به مسئله اعتیاد افزود: یکی از موضوعات تاثیرگذار در آسیب‌های اجتماعی اعتیاد است که در بروز و تشدید آسیب‌های دیگر نیز نقش مهمی دارد و بر طبق آمار موجود اعتیاد 55 درصد در ایجاد طلاق موثر است.
وی ادامه داد: مسائل حاشیه نشینی نیز به همین میزان مهم است که در جلسات قرار شد وزارت خانه‌های مرتبط مثل راه و شهرسازی، کشور و ...  توجه خاصی به این مسئله داشته باشند و تصمیمات خوبی هم گرفته شد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیکاری را علت بسیاری از آسیب های اجتماعی خواند و گفت: بسیاری ازآسیب های اجتماعی معلول نبود رونق در کسب و کار و عدم سرمایه گذاری و توجه به بازار داخلی است.
خدادادی تاکید کرد: همه دستگاه‌ها باید به این باور برسند که می توانند این آسیب‌ها را حل کنند و علاوه بر وظائف ذاتی که دارند به عنوان یک کار فوق العاده به آن نگاه کنند و باید برای آسیب‌های اجتماعی اولویت دار برنامه ریزی و سیاستگذاری شود.
نماینده مردم ملکان در شورای اسلامی یه آسیب های اجتماعی نوپدید اشاره و افزود: فضای مجازی یکی از آسیب‌های نو پدید است که با پلیس فتا و شورای عالی فضای مجازی در خصوص آن جلسات متعدد گذاشتیم و این روزها همه خانواده با آن درگیر هستند اما نباید با آن هم مقابله کرد بلکه باید ساماندهی و فرهنگ سازی شود.
خدادادی در پایان نیز گفت: امروز ما متاسفانه در برخورد با جرائم شبکه‌های مجازی قوانین مدون نداریم.
انتهای پیام /ج
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©