کد: ۱۱۶۲۳۷۱       تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۵

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم:
شیب رشد علمی ما کم شده است
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: علیرغم اینکه مشکلات مالی زیادی را در امر پژوهش داشتیم اما از نظر کیفی و توفیقات علمی و فناوری حوزه صنعت و دانشگاه و توسعه فناوری سال پژوهشی خوبی را داشتیم.
دکتر وحید احمدی در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن بیان این مطلب افزود: از لحاظ مسائل بودجه ای مثل سال 94 سال خوبی نداشتیم و امسال هم چنان مشکل داریم.
وی افزود: در سال 96 برای بودجه درصد رشد بالاتری نداریم و حدود 10 الی 12 درصد رشد کرده است، بنابراین اگر جدول 14 را در نظر بگیریم نسبت به سال 95 رشد معمولی خواهیم داشت که اگر همان هم محقق شود خوب خواهد بود.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با موفق خواندن رشد تولید علمی کشور تصریح کرد:شعار ما تولید علم و حضور در مقالات و مجامع علمی برتر بوده است که از نظر کمی و کیفی به آن رسیده ایم.
عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس در پایان با بیان اینکه قطعا باید سرعت و نرخ شتاب علمی را تقویت کنیم، گفت:شتاب علمی را نباید صرفا تعداد مقاله تعریف کنیم و اگر در ذهن ما چنین باشد تاکید می کنم از نظر کیفی اوضاع ما بهتر شده است و تعداد مقالات کم نشده است بلکه شیب رشد ما کاهش پیدا کرده که بایدآن را بهبود بخشیم و شیب رشدی قوی و قابل قبول باقی شود که تامین نظرات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) هم باشد.
انتهای پیام/ج
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©