کد: ۱۸۸۲۸۹۵       تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷

حجت‌الاسلام رستمی مطرح کرد:
ظرفیت بالای شورای عالی انقلاب فرهنگی در حل مسائل دانشگاه‌ها و مشکلات فرهنگی
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها درباره ظرفیت بالای شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد حل بسیاری از مسائل دانشگاه‌ها، عنوان کرد: این شورا متشکل از اعضای فرهیخته و صاحب‌نظر می‌تواند بسیاری از مسائل فرهنگی را برطرف کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در هفدهمین مجمع عمومی اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی کشور اظهار کرد: موسسه‌های آموزشی غیردولتی با کسب حمایت، کارآمدی و بهره‌وری بیشتر خواهند داشت.
وی درباره ظرفیت بالای شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد حل بسیاری از مسائل دانشگاه‌ها، عنوان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی متشکل از اعضای فرهیخته و صاحب‌نظر می‌تواند بسیاری از مسائل فرهنگی را برطرف کند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه گفت: نیابد به فرهنگ نگاه سیاسی شود. آنچه که امام خمینی با عنوان شورای عالی انقلاب فرهنگی ایجاد کرده شامل انسان‌های صاحب‌نظر و سیاست‌گذاری است که بدون تنش بسیاری از مسائل را بررسی می‌کنند، اما استفاده از ظرفیت آن مغفول مانده است.
رستمی افزود: مشکلات و درگیری‌هایی که مجلس شورای اسلامی با ۳۰۰ عضو در صحن دارد، در شورای عالی انقلاب فرهنگی کمتر به چشم می‌خورد.
به گفته وی، تمامی موسسه‌های آموزش عالی غیر دولتی می‌توانند طرح‌های خود را در هر زمینه‌ای به شورای عالی انقلاب فرهنگی منتقل کنند. در صورت انتقال ایده یا طرح از طرف موسسه‌های آموزش عالی غیردولتی، شورا و نهاد نمایندگی آن را حمایت و پیگیری می‌کند.
وی با اشاره به سخنان رهبری و اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی میدان دادن به بخش خصوصی است و رهبری نیز بر این موضوع تاکید داشتند. در شرکت‌ها و موسسه‌های خصوصی از بودجه نفتی کمتر یا اصلا استفاده نمی‌شود که به نفع کشور است.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: مجموعه آموزش عالی یکی از عرصه‌های قابل افتخار در نظام است و بدون حمایت و فشار و تحریم توانسته دستاوردهای بسیار چشمگیری داشته باشد.
رستمی خاطرنشان کرد: آموزش عالی با قشر جوان که مهمترین قشر کشور است، ارتباط دارد. بنابراین باید به غیر از آموزش به بعد فرهنگی و معنوی آن نیز توجه بسیار شود.
منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©