کد: ۱۸۱۰۴۹۴       تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷

طیبی مطرح کرد
اعلام آمادگی جهاد دانشگاهی برای اجرای ۲۰ ماموریت کلان کشور
رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه کشور هیچ مشکلی در تولید تکنولوژی ندارد، گفت: حاضریم ۲۰ ماموریت کلان کشور را در جهاد دانشگاهی انجام دهیم.
حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی در مراسم رونمایی از ۱۰ طرح فناورانه جهاد دانشگاهی گفت: جمهوری اسلامی باید صاحب اقتدار دانش بنیان در حوزه دفاعی و اقتصادی باشد، دانش بنیان باید در تولید ما وجود داشته باشد تا بتواند روزآمدی‌اش را در دنیا حفظ کند. 
وی افزود: هم در صنعت، هم در کشاورزی و خدمات باید صاحب دانش باشیم که بتوانیم در بازار دنیا سهم بگیریم، ما هیچ مشکلی در تولید تکنولوژی نداریم، ۱۱۶ دکل حفاری وارد شده بدون اینکه یک برگ انتقال تکنولوژی داشته باشیم، ما باید بازار خودمان را مدیریت کرده و از خریدهای خارجی انتقال تکنولوژی داشته باشیم.
وی ادامه داد:‌ الگوپذیری از انقلاب باید با دانش و فناوری انجام شود، انقلاب باید بر بال علم و فناوری به دنیا صادر شود، اگر به موقع اقدام به تولید فناوری کنیم، مشکلی نداریم. 
رئیس جهاد دانشگاهی افزود: حمایت از توان داخل باید در حالت غیرتحریم صورت بگیرد تا محقق، دانشمند و سازنده ایرانی با دسترسی به بهترین موارد و بهترین قیمت بتواند با بهترین‌های دنیا رقابت کند.
طیبی افزود: اگر تحریم ظالمانه هم شدیم می‌توانیم خودکفا باشیم، زیرا در حالت تحریم هم امکان شکوفایی هست. 
وی ادامه داد: حاضریم ماموریت‌های بزرگ را بپذیریم، رسما به معاونت علمی رئیس جمهوری اعلام می‌کنیم حاضریم ۲۰ ماموریت کلان را برعهده بگیریم.
طیبی خطاب به معاون اول رئیس جمهور گفت: انتظار ما از شما که سابقه طولانی در صنعت ایران دارید این است که حمایت کنید و ماموریت‌های بزرگ به جهاد دانشگاهی واگذار شود.
رئیس جهاد دانشگاهی عنوان کرد: سال ۹۳ مقام معظم رهبری به ما فرمودند که با دولت مذاکره کنید دولت به شما مأموریت دهد؛ ما پس از آن ۷ مأموریت را مشخص کردیم.
وی ادامه داد: کشور چین در برابر واگذاری بخش کمی از بازارش به شرکت‌های خارجی صاحب فناوری شده، چرا ما این موقعیت را از دست بدهیم؟ هر کجا ما موفق بودیم، مدیرانی در صنعت از ما حمایت کردند ولی ما انتظار داریم دولت به صورت بابرنامه از ما حمایت کند.
منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©