کد: ۱۶۶۹۷۲۴       تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی:
طرحی نو و عزمی جدی باید برای جهش فعالیت‌های قرآنی و توسعه آن داشته باشیم
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها گفت: برای جهش فعالیت‌های قرآنی و توسعه آن باید طرحی نو و عزمی جدی داشته باشیم تا این فعالیت‌ها بازتعریف شده و در قالب‌های جدیدتر، گسترده‌تر و متنوع‌تری ارائه شود.
حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار داشت: این رویداد یکی از پایدارترین و دیرینه‌ترین مراسم دانشگاهی است که بیش از 300 هزار مشارکت‌کننده در آن شرکت می‌کنند.
وی افزود: این جشنواره به نوعی تابلوی دانشگاه‌های ما است و نه تنها می‌توانیم بگوییم گسترده‌ترین جشنواره فرهنگی بلکه می‌توانیم از آن به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور یاد کنیم.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها گفت:‌ جریان سلطه‌گر غرب به دنبال شناساندن دانشگاه‌های کشورمان به عنوان تسلیم فرهنگ غرب است اما واقعیتی که ما می‌بینیم این است که در مجموعه دانشگاهی اقبال به قرآن و اهل بیت بسیار زیاد است و انسان‌های معتقد و خداباور فارغ از شکل و ظاهر وجود دارند.
وی تصریح کرد: سی و سومین جشنواره قرآنی قله فعالیت دانشجویی است اما مسلماً این قله دامنه‌های وسیع‌تری دارد که ما باید به آن برسیم و خواهش من این است که برای جهش فعالیت‌های قرآنی و توسعه آن طرحی نو و عزمی جدی برای دانشجویان داشته باشیم تا این فعالیت‌ها بازتعریف شده و در قالب‌های جدیدتر، گسترده‌تر و متنوع‌تری ارائه شود.
حجت‌الاسلام رستمی در پایان از میزبانی دانشگاه آزاد برای سی و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور خبر داد.
منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©