کد: ۱۵۲۵۹۹۳       تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷

دکتر آیت اللهی خبر داد:
کاهش 10 درصدی ازدواج در سال 96
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی از کاهش 10 درصدی ازدواج و 2 درصدی موالید در سال 96 داد.
رییس و جمعی از معاونان و مدیران سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با زهرا آیت‌اللهی رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی دیدار کردند.
زهرا آیت‌اللهی رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی در این دیدار با اشاره به گزارش رییس سازمان فرهنگی هنری، اقدامات سازمان فرهنگی هنری را در ایام تصدی مهندس سعید اوحدی امیدوار کننده دانست و گفت: در مدت زمان حضور شما به عنوان ریاست سازمان فرهنگی هنری اتفاقات مثبتی افتاده است. 

آیت‌اللهی در ادامه از رییس سازمان فرهنگی هنری درخواست کرد: دو موضوع حمایت از کالای ایرانی و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در اولویت برنامه‌های فرهنگی سازمان فرهنگی فرهنگی قرار گیرد.

وی همچنین تاکید کرد: در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی سیاست‌های کلان فرهنگی در موضوع  حمایت از کالای ایرانی تصویب شده است.

سعید اوحدی،رییس سازمان فرهنگی هنری در ادامه توضیح داد: برای دو موضوع حمایت از کالای ایرانی و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ستادهای مستقلی در سازمان فرهنگی هنری تشکیل شده است و ان‌شاءالله برنامه‌ریزی دقیق و عمیقی اتفاق خواهد افتاد.

همچنین زهرا آیت‌اللهی با اشاره به آماری در خصوص کاهش ازدواج، موالید و افزایش طلاق که نسبت آن در سال ۹۵ به سال ۹۶ با ۱۰ درصد کاهش ازدواج، ۶ درصد کاهش طلاق و ۲ درصد کاهش موالید بوده است، از رییس و مدیران سازمان فرهنگی هنری درخواست کرد که در این موضوع برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشند و اقدامات جدی و عملی در این بخش اتفاق بیافتد.

وی همچنین افزود: افراد صاحب‌نظر در دل شورای فرهنگی اجتماعی زنان آمادگی همکاری با سازمان فرهنگی هنری برای تحقیق این موضوع هستند.
منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©