کد: ۱۵۲۵۹۸۶       تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷

وزیر بهداشت:
مجوز دانشکده پزشکی باید به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد
دکتر هاشمی ضمن تقدیر از شورای عالی انقلاب فرهنگی به دلیل اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص آمایش سرزمینی، گفت: خوشبختانه مجوز دانشکده پزشکی باید به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد. علاوه بر اين، دانشکده پزشکی در شهرهایی تاسیس می شوند که حداقل 500 هزار نفر جمعیت داشته باشند در حالی که در دوران گذشته به برخی شهرها با جمعیت 40 هزار نفر هم، مجوز دانشگاه علوم پزشکی داده شده بود.
سید حسن هاشمی وزیر بهداشت در مراسم گرامیداشت مقام استاد و معلم، در جمع اساتید دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اظهار داشت: امیدوارم همه بدانیم که محصول کار معلمی، موجب پیشرفت کشور و عزت مردم ایران و سرمایه اصلی برای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است.
وزیر بهداشت با بیان اینکه کشور بیش از هر چیز، به علم، دانش و کسب مهارت نياز دارد، افزود: امروز قدرت به پول و زور نیست، بلکه قدرت در اختیار علم، دانش و تجربه است و امیدوارم اساتید بتوانند انسانهای شایسته ای را برای کشور، تربیت کنند.
وی بهداشت گفت: زمانی که وارد دانشگاه شدیم، 5 دانشکده پزشکی در کشور فعالیت داشتند، اما در حال حاضر، تعداد این دانشکده ها به 91 دانشکده افزایش یافته و از دولت یازدهم تا کنون، به جز دانشکده دندانپزشکی چهارمحال و بختیاری، اجازه ندادیم حتی یک دانشکده هم اضافه شود در حالی که در فاصله 6 ماه قبل از انتخابات دولت یازدهم، مجوز تأسيس 26 دانشکده صادر شده بود.
هاشمی ضمن تقدیر از شورای عالی انقلاب فرهنگی به دلیل اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص آمایش سرزمینی، گفت: خوشبختانه مجوز دانشکده باید به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد. علاوه بر اين، دانشکده پزشکی در شهرهایی تاسیس می شوند که حداقل 500 هزار نفر جمعیت داشته باشند در حالی که در دوران گذشته به برخی شهرها با جمعیت 40 هزار نفر هم، مجوز دانشگاه علوم پزشکی داده شده بود.
وزير بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: گرفتاری های بین المللی برای کشور وجود دارد و پایانی هم ندارد و نبرد بین حق و باطل هر زمان به یک شکل، ادامه خواهد داشت و موضوعاتی مانند انرژی هسته ای، رابطه با آمریکا و حقوق بشر، بهانه است. در اين خصوص ما یا باید تسلیم شویم و زانو بزنیم یا بجنگیم و یا رفتار بازدارنده داشته باشیم.
وی تصریح کرد: تسلیم شدن و زانو زدن در مقابل کشورهای دنیا به معنی از دست دادن همه چیز و فروختن هویت است.
منبع: باشگاه خبرنگاران
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©