کد: ۱۴۵۴۰۸۲       تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶

مهندس ضرغامی تاکید کرد:
تغییر در فرآیند تحصیل استعدادهای درخشان فقط از طریق شورای عالی انقلاب فرهنگی
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: هرگونه تغییر در فرآیند جذب و تحصیل استعدادهای درخشان باید پس از بررسی دقیق و همه‌جانبه، در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح و تصمیم‌گیری شود.
عزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه «سمپاد» مخفف «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان» است، گفت: از وظایف این سازمان، اداره مدارس ویژه دانش‌آموزان دارای استعدادهای درخشان است.
ضرغامی افزود: دانش‌آموزان صاحب استعدادهای درخشان در سراسر کشور بدون توجه به بضاعت و تمکن مالی می‌توانند مورد «سنجش ملی» قرار گرفته و با هزینه کم و حتی در موارد خاص به صورت رایگان در این مدارس تحصیل کنند؛ این فرآیند خیلی خوب است. عدالت - آموزشی برای استعدادهای درخشان.
وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، تصمیم به حذف دوره اول متوسطه این مدارس گرفته و آزمون اردیبهشت 97 را لغو کرده است؛ آنها دلایل خاصی برای این اقدام دارند و متقابلاً پاسخ‌های متقن و محکمی نیز دریافت می‌کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: شخصاً با این اقدام آموزش و پرورش مخالفم و این گونه تصمیمات را در راستای تقویت شبکه‌های مدارس غیرانتفاعی و حاکمیت پول و سرمایه می‌دانم .
وی تأکید کرد: لازم است مصاحبه آقای دکتر مخبر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان جلسه شورا، ملاک عمل قرار گیرد و روال قانونی این مدارس همچون گذشته ادامه پیدا کند.
ضرغامی اضافه کرد: هر گونه تغییر در فرآیند جذب و تحصیل استعدادهای درخشان باید پس از بررسی دقیق و همه‌جانبه، در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح و تصمیم‌گیری شود.

منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©