کد: ۱۴۵۳۰۲۵       تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۶

حجت الاسلام و المسلمین دکتر پارسانیا:
روحانیت در خط مقدم دفاع از اتحاد اسلامی است
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حمید پارسانیا گفت: استان کردستان و طلاب آن در خط مقدم جبهه اسلام و مقاومت قرار دارند و این مطلب می‌تواند هم فرصت باشد و هم تهدید.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در نشست با مدیر حوزه علمیه استان کردستان، مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار، معاونین و اساتید حوزوی افزود: تهدید بدان منظور که طلاب و حوزه‌های علمیه استان کردستان به‌صورت ملموس با فرقه‌های مختلف دینی و سیاسی در ارتباط هستند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: فرصت طلایی که امام خمینی (ره) در قالب انقلاب اسلامی برای طلاب در راستای نشر معارف اهل‌بیت (ع) قرار داده است، بی‌بدیل و تاریخی است و دشمنان هم به دنبال نابودی این فرصت هستند.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: لذا برای شکوفا شدن این فرصت باید یک اتحاد اسلامی در بین جوامع مسلمانان جهان ایجاد شود و استان کردستان مانند یک نمونه و پایلوت از جهان اسلام است، چراکه هر چه تنوع فرق و مذاهب در جهان است، در کردستان نیز به‌گونه‌ای دیده می‌شود.
وی افزود: طلاب استان کردستان باید با داشتن برنامه برای این امر، در آینده برای جهان نیز برنامه‌ای کارآمد داشته باشند.
عضو شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی ادامه داد: در راستای همین امر باید داشته‌های تخصصی برای این موضوعات مشترک ایجاد شود تا اهل سنت نیز در این دروس تخصصی شرکت کرده و مباحث علمی در بین فرق اسلامی ایجاد شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©