کد: ۱۴۵۲۶۸۲       تاریخ انتشار: ۱۷ دي ۱۳۹۶

آیت الله اعرافی:
مسئولان در رفع مشکلات مردم نهایت تلاش خود را به کار گیرند
آیت الله علیرضا اعرافی گفت: مسئولان باید مطالبات مردم را جدی گرفته و درصدد رفع مشکلات باشند و از حاشیه روی های بی جا دست بردارند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، افزود: سلامت خانواده در جامعه اثر می گذارد و قدم اول در شکل گیری خانواده سالم این است که همه کمک کنند جوانان به موقع ازدواج کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: برای ایجاد بستر خانواده سالم آحاد جامعه مسئول هستند، خانواده نیز در این زمینه مسئولیت ویژه ای دارد و همچنین حکومت دارای مسئولیت است، اگر پدر و مادر در انجام به موقع فرزندان خود کوتاهی کرده و زمینه را فراهم نکنند و فرزند در گناه قرار گیرد خانواده در آن گناه سهیم هستند.
رئیس جامعه المصطفی «ص» گفت: ازدواج مقوله ای نیست که با اجبار و الزام انجام شود، خانواده ها باید راهنمایی کنند نه این که تحمیل داشته باشند.
وی افزود: ازدواج ها باید آسان باشد چرا که سنگینی هزینه مراسم ها، تهیه جهیزیه و مهریه سنگین این ازدواج را به تأخیر می اندازد، جوانان نباید معیارها و ملاک های مادی سخت داشته باشند در ازدواج باید ملاک های معنوی را نیز در نظر گرفت.آران مانع تراشیدند اما موفق نبودند.
منبع: رسا




تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©