کد: ۱۳۸۰۴۴۲       تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶

دکتر مهدی گلشنی:
باید نگاه به علوم انسانی اصلاح شود
دکتر مهدی گلشنی گفت: در حالی که نیمی از دانشجویان، دانش آموختگان و مدرسان در جامعه ما در حوزه علوم انسانی به تحصیل و تدریس مشغول اند و نیمی از نشریات مصوب در این حوزه است اما شأن، جایگاه و نقش علوم انسانی نادیده گرفته می شود.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب افزود: برخی عوامل تاریخی، عدم توجه به شأن علوم انسانی در فرهنگ سازی، عدم اولویت دهی مناسب به یادگیری علم و فناوری و سنجش نادرست علوم انسانی با علوم پایه و مهندسی را از جمله این دلایل است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: علوم انسانی در روزگار معاصر مغفول مانده است در حالیکه علوم انسانی در حفظ معنویات از یک طرف و پیشرفت جامعه از طرف دیگرنقش موثر دارد.
عضو پیوسته فرهنگستان علوم  جمهوری اسلامی ایران گفت:  ایجاد رشته هایی بین علوم انسانی و علوم پایه و مهندسی، اصلاح نگرش خانواده ها و دلتمردان نسبت به علوم انسانی از طریق مشارکت رسانه های ملی و اساتید و صاحبان نظر در حوزه علوم انسانی و برقراری تعامل بیشتر بین رشته های علوم پایه و علوم انسانی از طریق برپایی سمینارهای مشترک میان رشته ای می تواند برگسترش علوم انسانی نقش اساسی داشته باشد.
عضو شورای عالی  افزود: باید از علم روز بهره جست اما باید از نسخه ملی- اسلامی آن برای پیشرفت و رفع نیازهای جامعه استفاده کنیم و این عزم جدی و راسخ دولتمردان و متخصصان را می طلبد.
منبع: مهر
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©