کد: ۱۳۰۸۶۲۲       تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۶

دکتر حداد عادل:
رایزنان فرهنگی وظیفه آموزش زبان فارسی را به عهده دارند
دکتر غلامعلی حداد عادل گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وظیفه معرفی فرهنگ اسلامی ایرانی را در جهان به عهده دارد و این فرهنگ جنبه‌های مختلف فکری، دینی، اخلاقی و انسانی، هنری و تاریخی دارد و این سازمان سعی می‌کند همه این جنبه‌های فرهنگ اسلامی ایرانی را به دنیا معرفی کند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب  در چهارمین نشست «قند فارسی» افزود: برگزاری این نشست ادبی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سنت هر ساله دوره‌های دانش‌افزایی است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: جلوه‌های این فرهنگ در فلسفه، هنر، سینما، نمایش، موسیقی، ادبیات، اعتقادات و موضوعات بسیار دیگر است و بر این اساس، فعالیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بسیار گسترده است.
رئیس بنیاد سعدی گفت: بنیاد سعدی نهالی است که از کنار درخت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی روییده است و پیوند خود با سازمان را حفظ کرده است و ضیافت امشب که به افتخار شما فارسی‌ آموزان برگزار می‌شود، نمونه یکی از همکاری‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بنیاد سعدی در داخل و خارج از کشور محسوب می‌شود.
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی افزود: رایزنان فرهنگی که نمایندگان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی محسوب می‌شوند وظیفه آموزش زبان فارسی در خارج از کشور را به عهده دارند و این کار زیرنظر آنان انجام می‌شود. شما هم با معرفی آنان در این دوره دانش‌افزایی شرکت کرده‌اید.
رئیس شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی ادامه داد: امسال تعداد کمتری نسبت به سال‌های قبل در دوره دانش‌افزایی تابستانی بنیاد سعدی شرکت کرده‌اند زیرا تصمیم گرفته‌ایم تا این دوره یک ماهه را در سطح متوسط به بالا برگزار کنیم.
منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©