کد: ۱۳۰۸۳۸۴       تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶

دکتر جاسبی:
توجه به نقش دانشگاه‌ گام اول در اقتصاد دانش بنیان است
دکتر عبدالله جاسبی گفت: لازمه ورود به انقلاب چهارم یا انقلاب فناوری اطلاعات و هوشمند سازی سیستم ها را تغییر مفاهیم ذهنی مردم از صنعت، تولید و اقتصاد است.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در نشست خبری پیرامون برگزاری سومین کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی افزود: امروز برای تحقق اقتصاد مقاومتی که به حق از اصلی ترین دغدغه های مقام معظم رهبری «مدظله العالی»، دولت و مردم است باید بر اقتصاد تولید گرا و دانش بنیان تکیه کرد.
  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: توجه نقش بسیار موثر دانشگاه‌ها در پرورش نیروی انسانی تحصیل کرده گام اول در تحقق اقتصاد دانش بنیان است.
عضو شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها گفت: این نیروهای انسانی متخصص و تحصیل کرده باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به کار گرفته شوند.
وی افزود: با توجه به تغییر و تحولاتی که امروزه در علم و فناوری داریم و موجب گذار بسیار سریع از عصر ارتباطات شده، ورود به عصر فناوری اطلاعات یا انقلاب چهارم، کاری بسیار ضروری و البته سخت و هزینه بر است و ما باید بتوانیم همان طور که در تکنولوژی نانو یا رباتیک در جهان موفق بوده ایم در دوره چهارم انقلاب صنعتی نیز حرفهایی برای گفتن داشته باشیم.
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: این کنفرانس چند ویژگی مهم دارد؛ اول، سازماندهی منظم و تشکیل 16 کمیته تخصصی در ذیل این همایش و دوم محدود نبودن اجرای این کنفرانس در تهران.
منبع: آنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©