کد: ۱۱۶۶۹۸۴       تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶

دکتر حداد عادل:
زبان فارسی در 400 دانشگاه جهان تدریس می شود
دکتر حداد عادل گفت: در این نشست حداد عادل رئیس بنیاد سعدی گفت: روز 25 اردیبهشت به پیشنهاد بنیاد سعدی در شورای فرهنگ عمومی به عنوان روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی تایید شد و این پیشنهاد به شورای عالی انقلاب فرهنگی انتقال پیدا کرد و سال گذشته تصویب شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در محل بنیاد سعدی افزود: امروز روز پاسداشت زبان فارسی است و طبق رسم هر سال اردیبهشت ماه گزارشی از فعالیت های بنیاد در اختیار آنها می گذاریم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد:  امروز در سراسر جهان زبان فارسی در حدود 400 دانشگاه در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می شود.
وی گفت: جمع دانشجویان این دانشگاه‌ها حدود 10 هزار نفر است و علاوه بر این کلاس‌های آموزش آزاد در بیش از 250 کلاس در خارج از کشور وجود دارد و عداد افراد شرکت کننده 12 هزار نفر است و این کلاس‌ها توسط 140 مدرس زبان فارسی اداره می‌شوند.
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی ادامه داد: در تعدادی از کشورها که ایرانیان مهاجر حضور دارند، کلاس های آخر هفته برای فرزندان در مدارس دایر می‌شوند و در 8 کشور از جمله استرالیا، کانادا و برخی از کشورهای اروپایی این برنامه برگزار می‌شود.
رئیس بنیاد سعدی گفت: بنیاد سعدی این کلاس‌ها را هم پشتیبانی مالی می کند و هم منابع آموزشی در اختیارشان قرار می دهد.
منبع: مهر
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©