کد: ۱۱۶۶۷۴۶       تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶

آیت الله اعرافی:
طرح تحول حوزه های علمیه در دست تدوین است
آیت الله اعرافی گفت: انجمن های علمی حوزه به عنوان بازوی پرتوان پژوهشی و هم فکر با بدنه برنامه ریز حوزه می بایست به منظور ارتقای بدنه و اعتبار علمی خود قله های علم و دانش موجود در کشور را جذب کنند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در دیدار با مدیران انجمن های علمی افزود: امروز مدیریت حوزه‌های علمیه با وجود دهها طرح و برنامه پژوهشی، آموزشی و تحول آفرین بیش از پیش نیازمند کمک و یاری اتاق های فکر، هم افزایی و همراهی انجمن های علمی است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه دادد: اگر انجمن‌های علمی حوزه بتواند با کمک خودشان مجمع عالی و اتاق فکر منسجمی را راه اندازی کنند، بدون تردید می تواند در طرح ها و برنامه های کلان معاونت پژوهشی هم افزایی داشته باشد و همین مجمع می تواند در کنار سایر مراکز حوزوی بین المللی نقش آفرینی مضاعفی در عرصه بین الملل داشته باشد.
 امام جمعه موقت قم گفت: از همه ظرفیت انجمن های علمی در طرح تحول حوزه بهره خواهیم برد و انجمن های علمی حوزه با کاربری تخصصی که دارند می توانند نقش بسزا و تاثیرگذاری در پویایی و سرعت عمل طرح تحول حوزه و نقشه داشته باشند.
وی افزود: مسائلی پیرامون برخی تصمیمات مدیریتی و تغییرات صورت گرفته در راستای تحول، ارتقا و پویایی مجموعه مدیریتی حوزه بوده، ولی در اینجا یک استمداد و درخواست مشارکت، همفکری، همراهی را از انجمن های علمی حوزه دارم تا ما را در مسیر طرح ها و برنامه هایی که در دستور کار مدیریت است یاری کنند .
مدیر حوزه های علمیه  کشور ادامه داد: معقتدیم مقوله تعالی، بالندگی و تحول در حوزه، دارای مقدمه ای ضروری، حساس و پیچیده است که می بایست با بکار گیری خرد جمعی و نه در تاریکی، مورد مطالعه قرار دهیم.
رئیس جامعه المصطفی «ص» العالمیه گفت: تدوین "سند چشم انداز حوزه‌های علمیه" بر اساس منشور تحول حوزه در حال پیگیری است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود:  انجمن‌های علمی حوزه به عنوان ظرفیتی ارزشمند، پژوهش محورو خلاقّ می توانند کمک شایانی را به مدیران و برنامه ریزان طرح تحول حوزه بکنند.
 امام جمعه موقت قم گفت: نظریه پردازی پیرامون در کار ویژه‌های روحانیت در دنیای امروز یکی از ظرفیت هایی است که انجمن های علمی می توانند به خوبی نقش آفرینی کنند.
منبع: حوزه نیوز
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©