کد: ۱۱۶۵۷۱۰       تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

وزیر علوم خبر داد:
توجه جدی به پژوهش و تحقیقات در بودجه سال آینده
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۱۰۷ هزار دانشجو در لرستان وجود دارد که از این تعداد ۵۰ هزار دانشجو در دانشگاه های دولتی تحصیل می کنند.

 

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر محمد فرهادی با بیان این مطلب در دانشگاه لرستان افزود: امسال با کاهش تعداد دانشجو در همه مقاطع روبه رو بودیم و تعداد دانشجویان ورودی به دانشگاه ها کمتر از تعداد صندلی ها بوده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو در کشور بوده که الان این تعداد به ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسیده است.
عضو ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: این روند کاهش دانشجویان تا چند سال آینده ادامه دارد و اعتبارات اوراق قرضه و صکوک که برای ما رقم خیلی خوبی است در نظر گرفته شده است.
رئیس شورای اسلامی شدن دانشگاه ها افزود: این اعتبارات به مرحله پرداخت رسیده است که بخشی از آن را نقد می دهند و با تخصیص این اعتبارات مشکلات حل می شود و بدهی های سنواتی پرداخت می شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در بخش پژوهشی ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق برای امسال در نظر گرفته شده است و این اعتبارات سال آینده بهتر می شود و مبلغ آن افزایش می یابد.
دکتر فرهادی در پایان گفت: برای سال آینده هم اعتبارات ارزی و ریالی خوبی برای تجهیزات آزمایشگاه ها، پارک ها و مراکز فناوری در بودجه پیش بینی کرده ایم.
منبع: ایرنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©