کد: ۱۱۶۵۷۰۳       تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

آیت الله رشاد تاکید کرد:
توجه بیشتر به پژوهش در حوزه های علمیه
آیت الله علی اکبر رشاد گفت: حوزه علمیه یک سازمان و نهاد است، نهاد بدون نظام و نظم بی‌معنا است، زمانی که یک تشکیلاتی شکل می‌گیرد خودبه‌خود به نظم و نظام مشخصی اشاره دارد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی،وی با بیان این مطلب افزود:  حوزه علمیه در طول تاریخ نظم مخصوص به خود را داشته و امروز حوزه در شرف یک تطور و تحولی است که گاهی در جهت فاصله گرفتن از هویت اصلی خود حرکت می‌کند که ما از این نظر نگران هستیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: همکاران ما در شورای عالی حوزه‌های علمیه تهران و مدیر حوزه های علمیه برنامه‌های خوبی را تدارک می‌بینند که نظم جدیدی را در حوزه برقرار کنند و ان‌شاءالله سعی خواهند کرد این نظم جدید حوزه را از هویت اصلی خود دور نکرده و نظم موردنظر متناسب با هویت تاریخی و ذاتی حوزه برقرار شود.
 رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت:  افزود: آیت‌الله اعرافی طرح‌ها، برنامه‌ها و آیین‌نامه‌های خوبی را طراحی کرده که در نشست اخیر هم‌اندیشی حوزه‌های علمیه سراسر کشور ما این طرح را مشاهده کردیم این طرح فهرست بلند بالایی از برنامه‌ها و آیین‌نامه‌های جدید در جهت تحول، ارتقا و نظم‌بخشی به حوزه‌های علمیه طراحی‌شده که سبب دلگرمی و امیدواری است.
وی افزود: درباره کیفیت آموزش، پژوهش و تهذیب، در حوزه‌های علمیه برنامه های خوبی طرح ریزی شده و حوزه‌های علمیه فقط به معنای مدارس منهای مراکز پژوهشی و تحقیقاتی که در حاشیه مدارس تأسیس شدند ومتأسفانه به لحاظ پژوهشی چندان موفق نیستند ک هباید این ضعف بر طرف شود.
منبع: رسا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©