کد: ۱۱۶۵۶۸۹       تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

دکتر زاهدی تاکید کرد:
توجه دانشگاه ها به بهبود فضای کسب و کار
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: موتور محرکه اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان است و اقتصاد دانش‌بنیان باید براساس نقشه جامع علمی کشور دنبال و عملیاتی شود.
به گزارش مرکز خبرنگار شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر محمدمهدی زاهدی با بیان این مطلب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد، افزود: دانشگاه‌های کشور به جای پرداختن به آموزش صرف دانشجویان به مساله کارآفرینی و فضای کسب و کار توجه کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: نظام آموزش عالی کشور پاسخگوی مطالبات و انتظارات اقتصاد کشور نیست و رابطه بین دانشگاه و صنعت و صنعت با دانشگاه باید تقویت شود و دانشگاهها بتوانند با تولید ایده به محصول و علم به ثروت در حوزه اقتصاد کشور نقش‌آفرینی کنند.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که خلاقیت و نوآوری در دانشگاه‌ها نهادینه و مهارت آموزی و کارآفرینی در آنها محقق نشود، نمی توان از دانشگاه‌ها انتظاری تولید اقتصاد داشت.
وی افزود: مصوبات و اسناد بالادستی شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان باید اجرا شود.
عضو شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی راهکار نجات و احیای مهم اقتصاد کشور است.
عضو ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علم کشور گفت: اقتصاد دانش بنیان باعث می شود، تولید علم در دانشگاه برای بازار طراحی شود چراکه در فرایند نوآوری دانشگاه ها خودش بازاریابی خواهد کرد.
منبع: آنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©