کد: ۱۸۸۳۶۷۹       تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم :
مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های داوطلبانه فرهنگی افزایش یافته است
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: فعالیت‌های فرهنگی جان تازه‌ای به فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی در دانشگاه‌ها داده است و به همین دلیل میزان مشارکت و فعالیت‌های داوطلبانه دانشجویان در مجموعه‌های فرهنگی افزایش یافته است.
غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، پیرامون فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها در سال جدید اظهار کرد: فرهنگ نقش عمده‌ای در کارآفرینی و سوق پیدا کردن دانشگاه‌ها به سمت «دانشگاه نسل سوم» دارد. به همین منظور برنامه‌های ویژه‌ای در معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانشگاه‌ها تهیه شده است.
وی افزود: باید در میان دانشجویان، آمادگی روانی و شناختی به وجود آوریم  تا بتوانند از ظرفیت‌های فرهنگی دانشگاه استفاده کنند لذا جهت‌گیری به گونه‌ای است که دانشگاه در تکاپو برای ارتقای ارتباط با صنایع و رونق تولید است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ادامه داد: برنامه‌ریزی برای افزایش تعامل و انگیزه بخشی دانشجویان، اساتید و کارکنان در جهت کارآفرینی و تولید ملی انجام شده است و امسال نیزبه صورت منسجم‌تر دنبال می‌شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: باوجودآنکه اولویت دانشگاه، فعالیت اقتصادی نیست اما سعی شده که این حوزه نیز مغفول نماند .همچنین فعالیت‌های فرهنگی جان تازه‌ای به فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی در دانشگاه‌ها داده است. به همین دلیل میزان مشارکت و فعالیت‌های داوطلبانه دانشجویان در مجموعه‌های فرهنگی افزایش یافته است.
منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©