کد: ۱۸۸۲۶۰۸       تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۷

در جدیدترین بررسی صورت گرفته توسط تایمز ارائه شد:
درخشش 29 دانشگاه ایران میان برترین دانشگاه‌های جهان
در جدیدترین بررسی صورت گرفته توسط تایمز، ایران با 29 دانشگاه در این رتبه‌بندی رشد چشمگیری داشته که حکایت از صدرنشینی دانشگاه‌های ایران در میان کشورهای اسلامی دارد.
در جدیدترین رتبه بندی انجام شده توسط تایمز تعداد 1258 دانشگاه از 86 کشور جهان حضور دارند.
ایران از سال 2012 با یک دانشگاه در این رتبه بندی حضور داشته و در سال 2019 با 29 دانشگاه رکورد سال‌های قبل را شکسته و رشد چمشگیری داشته است.
براساس آمار و ارقامی که منتشر شده دانشگاه‌های آکسفورد، کمبریج و استنفورد برترین دانشگاه‌های جهان شناخته شدند.
همچنین مؤسسه تکنولوژی ماساچوست، موسسه فناوری کالیفرنیا، دانشگاه هاروارد، دانشگاه پرینستون، دانشگاه ییل، امپریال کالج لندن و دانشگاه شیکاگو در رتبه‌های چهارم تا دهم این جدول قرار دارند.
جدیدترین بررسی‌های صورت گرفته توسط رتبه‌بندی تایمز حکایت از پیشرفت دانشگاه‌های ایران دارد؛ ضمن اینکه ایران در صدر کشورهای اسلامی‌ است که بیشترین تعداد از دانشگاه‌های خود را در این رتبه‌بندی جای داده است.
کشورهای ترکیه، مصر و مالزی به ترتیب با 23، 19 و 11 دانشگاه در رتبه های بعدی قرار می‌گیرند.
سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی تایمز، یکی از مشهورترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است.
این رتبه‌بندی اولین بار در سال 2004 با همکاری تایمز و کیواس منتشر شد؛ این همکاری تا سال 2010 تحت عنوان رتبه‌بندی تایمز کیواس ادامه داشت. در سال 2010 تایمز همکاری خود با کیواس را قطع کرده و قرارداد همکاری را با مؤسسه تامسون رویترز امضاء کرد.
در سال 2010 روش‌شناسی جدیدی برای این رتبه‌بندی ارائه و در سال 2011 در این روش‌شناسی تغییرات زیادی ایجاد شد.
محاسبات امتیازات هر دانشگاه در این رتبه بندی از طریق سه منبع اطلاعاتی داده های ارسالی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که به صورت خود اظهاری است، داده های حاصل از نظرسنجی شهرت توسط متخصصین آموزش عالی و اطلاعات تولیدات علمی موسسات آموزش عالی نمایه شده در پایگاه استنادی اسکوپوس است.

منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©