کد: ۱۸۸۱۴۱۱       تاریخ انتشار: ۳۰ دي ۱۳۹۷

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
برنامه‌ریزی دانشگاه امیرکبیر برای قرار گرفتن در میان دانشگاه‌های برتر دنیا
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برنامه‌ریزی دانشگاه امیرکبیر برای قرارگرفتن در میان دانشگاه‌های صنعتی برتر دنیا خبر داد.
شانزدهمین کنگره مهندسی شیمی ایران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
در این مراسم رضا اردکانیان وزیر نیرو، پیروز حناچی شهردار تهران، بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و ابراهیم شیخ معاون منابع انسانی شهرداری تهران حضور دارند.
سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این کنگره گفت: مهندسی شیمی نقش محوری در توسعه پایدار دارد و دانشگاه صنعتی امیر کبیر رتبه اول را در دانشگاه‌های صنعتی کشور دارد.
وی افزود: برنامه ریزی ما در دانشگاه این است که باتوجه به هدف گذاری که کردیم در سال ۱۴۰۴ در بین دانشگاه‌های صنعتی دنیا قرار بگیریم از طرفی در برنامه راهبردی ما در حال تلاش هستیم که جزء دانشگاه های دسته سوم در چرخش صنعت موثر باشیم.
معتمدی اضافه کرد:  هدف از کنگره این است که جایگاه دانشگاه و نقش فراوان آن در صنعت کشور پر رنگتر شود چرا که پتانسیل در دانشگاه بسیار زیاد است و بیشتر از این نعمت می توان از محققان و دانشجویان استفاده کرد.
وی ادامه داد: به لحاظ اقتصادی استفاده از نیروهای متخصص داخلی نه تنها به صرفه است بلکه عالمانه تر هستند، از طرفی باید اصلاحات ساختار در صنعت کشور اتفاق بیافتد و از ظرفیت متخصصان استفاده شود.
معتمدی تصریح کرد: کنگره مهندسی شیمی قدمت و پتانسیل خوبی نیز در حوزه نفت و صنایع غذایی دارد این در حالی است که می توان از پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی بهره برد.
منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©