کد: ۱۶۶۹۷۳۱       تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷

معاون اجتماعی وزارت بهداشت:
سند فرهنگ سلامت به تصویب شورای فرهنگ عمومی رسیده است
ایازی گفت: امسال سند فرهنگ سلامت در شورای فرهنگ عمومی به تصویب رسید.
ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت عصر امروز در مراسم اختتامیه دومین جشنواره «شعر سلامت نبض واژه ها» در که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد اظهار کرد: فرهنگ سازی در حوزه سلامت یکی از مهمترین موضوعات است و هیچ موضوعی بدون فرهنگ سازی در جامعه ارتقا پیدا نمی‌کند.
وی ادامه داد: جامعه پزشکی به حوزه ادبیات و شعر علاقه‌مند است و همین دلیل این جشنواره استمرار پیدا کرده است و در آینده این جشنواره در حوزه ادبیات نویسی و فیلم نامه نویسی در راستای تبدیل آثار به فیلم  راه اندازی می‌شود.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت با بیان اینکه امسال اولین جشنواره ادبیات در حوزه سلامت برگزار می‌شود گفت:  ادبیات حوزه سلامت به راحتی می‌تواند جایگاه خود را در جامعه پیدا کند و  معتقدم که ادبیات و فرهنگ در میان مردم تاثیر گذاری بالایی دارند.
همکاری دستگاه های اجرایی کشور برای کمک به ارتقای سلامت مردم
وی با اشاره به  اینکه مسائل حوزه سلامت با مشارکت هرچه بیشتر مردم و دستکاه‌های اجرایی بر طرف می‌شود، اظهار کرد: 25 درصد مسائل حوزه سلامت در دست وزارت بهداشت و بقیه مربوط به مردم و سایر دستگاه‌ها است و امسال خوشبختانه برای اولین بار شورای فرهنگ عمومی سند فرهنگ سلامت  را به تصویب رسانده است و امیدوارم تمام دستگاه‌های فرهنگی مشارکت بیشتری در حوزه سلامت داشته باشند تا ما از ظرفیت آنها به نفع مردم استفاده کنیم.
ایازی  با اشاره به آثار ارسال شده به این جشنواره گفت: در اولین دوره جشنواره شعر سلامت نبض واژه ها 2 هزار اثر به دبیرخانه ارسال شده و امسال این تعداد دوبرابر شده است و 4 هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
وی یادآوری کرد: امیدوارم گروه‌های مختلف جذب این جشنواره شوند تا شاهد تحول در شعر سلامت باشیم.
منبع: باشگاه خبرنگاران
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©