کد: ۱۶۶۸۹۷۵       تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷

مدیرکل آموزش غیردولتی وزارت علوم:
۴۰ درصد از ظرفیت دکتری به بانوان اختصاص دارد
مدیرکل دفتر آموزش های غیردولتی وزارت علوم گفت: ۴۰ درصد از ظرفیت دکتری به بانوان اختصاص دارد و ۱۶ الی ۱۸ درصد اعضای هیات علمی را بانوان تشکیل می دهند.
فرزانه شمیرانی که در آیین بازگشایی دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری و به نمایندگی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها مطالبات دانشگاهیان از دولت را مطرح می کرد؛ افزود: در بین اعضای هیات علمی، برخی فعالیت های پژوهشی برای حل مشکلات تحریم آغاز شده است و در صورت حمایت دولت دانشگاهیان می توانند در قالب طرح های کلان یا کوچک پژوهشی به حل مشکلات کشور کمک کنند.
وی گفت: امیدوارم آیندگان در خصوص مدیریت شرایط امروز کشور و جنگ اقتصادی قضاوت مثبتی داشته باشند که در راستای تحقق این هدف، جلب مشارکت دانشگاهیان برای حل مشکلات ضروری است.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: برای عملیاتی شدن مشارکت دانشگاهیان در حل مشکلات کشور و انجام پژوهش به برخی زیرساخت ها مانند آزمایشگاهها و منابع ارزی نیاز است که دولت تقاضا داریم این امکانات را در اختیار دانشگاهیان قرار دهد.
مدیرکل دفتر آموزش های غیردولتی وزارت علوم با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از ظرفیت مقطع دکتری به بانوان اختصاص دارد، گفت: ۱۶ الی ۱۸ درصد اعضای هیات علمی را بانوان تشکیل می دهند و در عرصه های مدیریتی و اجرایی به بانوان توجه کافی نمی شود.
وی با اشاره به پراکندگی ظرفیت های مختلف کشور گفت: لازم است این ظرفیت ها در همه زمینه ها از جمله آموزش عالی با یکدیگر تجمیع شود.
مدیرکل دفتر آموزش های غیردولتی وزارت علوم با تاکید بر ضرورت باور دانشگاهها توسط دولت گفت: با علم و آگاهی می توانیم بر جنگ اقتصادی غلبه کنیم.
منبع: وزارت علوم
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©