کد: ۱۶۶۸۲۱۹       تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷

رییس دانشگاه صنعتی امیر کبیر خبر داد:
تعداد مراکز نوآوری و دانش‌بنیان دانشگاه امیرکبیر به 123 رسید
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه مراکز نوآوری و دانش‌بنیان این دانشگاه از 17 به 123 مرکز افزایش یافته است، گفت: در کنار حمایت از فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی، از انجمن‌های دانش‌بنیان نیز حمایت می‌کنیم.
دکتر سید احمد معتمدی در افتتاحیه نشست دبیران مجامع اتحادیه انجمن‌های علمی و دانشجویی سراسر کشور در دانشگاه امیرکبیر اظهار کرد: چند سالی است که در کنار تقویت تشکل‌های دانشجویی، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و نوآور نیز جدی شده است.
معتمدی تصریح کرد: معتقدیم دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی نباید به فکر استخدام در مرکزی دولتی باشند، بلکه لازم است تولید علم و نوآوری را مسیر زندگی خود قرار دهند.
رییس دانشگاه صنعتی امیر کبیر با بیان این جمله که این دانشگاه 14 هزار دانشجو دارد که نیمی از آنها در رشته‌های پایه تحصیل می‌کنند، افزود: امیرکبیر از فعالیت‌های علمی، فرهنگی و سیاسی دانشجویی حمایت می‌کند، چرا که سیاست دولت، قوانین و ضوابط، بر این موضوع تاکید دارد.
وی اظهار کرد: به دنبال استفاده از فضای خالی دانشگاه برای فعالیت‌های علمی و دانش‌بنیان هستیم؛ زیرا استقبال از این شرکت‌ها بسیار افزایش یافته اما برای اقدامی مناسب باید تحولی عمیق در آموزش عالی صورت گیرد.
معتمدی با تاکید بر اینکه وزارت علوم در مسیر گسترش نوآوری در کشور پیشگام است، ادامه داد: دانشجویان نیز باید خود اشتغال باشند و برای این کار انجمن‌ها می‌توانند به آنها و دانشگاه کمک کنند.
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، نشست دبیران مجامع اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی سراسر کشور تا روز پنج‌شنبه ادامه دارد.
منبع: ایسنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©