کد: ۱۵۹۷۰۲۲       تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

پیش بینی معاون وزیر ارشاد از ایجاد 47 هزار شغل در حوزه فرهنگ
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برنامه های بالادستی در هشت کلان پروژه فرهنگی از زیر مجموعه برنامه‌های ششم توسعه طراحی شده است،پیش بینی کرد طی این دوره 47 هزار شغل در حوزه فرهنگ و هنر ایجاد شود.
علی اصغر کاراندیش طی سخنانی در سومین گردهمایی معاونان توسعه مدیریت و منابع ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها افزود: برای تحقق وعده های سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم هنگام اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی، کارگروه‌هایی ایجاد و برنامه‌های بالادستی در هشت کلان پروژه طراحی شد که همگی زیر مجموعه برنامه‌های ششم توسعه هستند.
کاراندیش ادامه داد: در موضوع اشتغال پیش بینی کرده ایم که ٤٧ هزار شغل در حوزه فرهنگ ایجاد شود بنابراین ایجاد تسهیلات در این زمینه ضروری است.

** فرهنگ سازی نیاز ضروری حمایت از کالای ایرانی

کاراندیش همچنین با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی، اظهار داشت: در برنامه‌های سال جاری این وزارتخانه بر موضوعات اقتصاد فرهنگ و هنر، اشتغال در حوزه فرهنگ و هنر، اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی توجه و اهتمام ویژه خواهیم داشت.
وی در ادامه موضوع بودجه را از دیگر مسائل مورد توجه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد و افزود: در سال‌های اخیر سفرهایی به استان های مختلف داشته ایم و با بررسی و شناسایی مشکلات ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه های مختلف از جمله حقوق و مزایا، رفاهیات، امکانات کارکنان و برای رفع مشکلات تلاش خواهیم کرد.
کاراندیش با تاکید بر مدیریت برنامه های فرهنگی و هنری در استان ها تصریح کرد: باید بیشتر به سوی برنامه‌های محتوایی برویم و هزینه ها در این بخش صرف شود.

** منشور حقوق شهروندی همواره مورد تاکید است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به منشور حقوق شهروندی ادامه داد: موضوع حقوق شهروندی یکی از برنامه های رییس جمهور محترم است و دستگاه ها ملزم به ارائه گزارش هر سه ماه یکبار در این حوزه هستند. بنابراین در این زمینه نیز باید اقدامات لازم در وزارتخانه انجام شود.
کاراندیش افزود: موضوع دیگر ما میز خدمت است که به دنبال هوشمند شدن کامل خدمات وزارتخانه هستیم و با این کار مراجعه حضوری افراد برای پیگیری به حداقل می رسد.

** ساماندهی نیروی انسانی در دستور کار است

کاراندیش در ادامه سخنان خود با بیان اینکه برای ساماندهی نیروی انسانی نیز باید اقدامات مناسبی انجام شود و این مهم در دستور کار قرار دارد، گفت: در برخی از استان‌ها در این زمینه مشکل داریم که البته با برپایی آزمونی که انجام شد در حال ساماندهی آن هستیم تا در برخی از مناطق مرزی که مشکل نیرو وجود دارد این موضوع حل شود.
وی با اشاره به تاکید های رهبر معظم انقلاب بر توجه به مسائل اجتماعی گفت: مسائل اجتماعی برای دولت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. آسیب های اجتماعی با موضوعات فرهنگی و هنری به طور مستقیم در ارتباط است و شناسایی و ارائه نظرات و پیشنهادها برای رفع آن ها در مرکز و استان ها ضروری است.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان بر استفاده از تجارب و اقدامات استان ها در حوزه فرهنگ تاکید کرد و گفت: اطلاع رسانی و گزارش دهی از اقدامات و تلاش های صورت گرفته در استان ها امری ضروری است و باید به آن توجه داشته باشیم.
مشاور معاون وزیر و دبیر گردهمایی در گفت و گو با ایرنا، هم اندیشی و ارائه گزارش استانها و تبادل تجارب را از اهداف برگزاری این گردهمایی دو روزه که از روز گذشته (دوشنبه) در تهران آغاز شده،عنوان کرد .
سید محسن فانی افزود: در این گردهمایی که مدیران ستادی و مشاوران حوزه معاونت حضور دارند موضوعاتی مانند اقتصاد فرهنگ و هنر، حقوق شهروندی، میزخدمت به عنوان مهمترین محورها مطرح و بررسی خواهد شد.
به گفته فانی، مدیران استانی و ستادی وزارت ارشاد امروز سه شنبه در دومین روز این گردهمایی پیرامون اقتصاد فرهنگ، هنر و همچنین حقوق شهروندی با حضور کارشناسان و متخصصان، تبادل نظر خواهند کرد.
منبع: ایرنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©