کد: ۱۵۲۵۸۳۹       تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷

رئیس سازمان اوقاف:
ارزیابی نخبگان قرآنی نسبت به مسابقات بین المللی قرآن اخذ شود
نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف اظهار کرد: ارزیابی نخبگان جامعه قرآنی نسبت به این مسابقات باید گردآوری، ثبت و ضبط و موردتوجه قرار گیرد.
حجت الاسلام محمدی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در آیین تجلیل از  دست‌اندرکاران برگزاری سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم  ضمن قدردانی و تشکر از مقام معظم رهبری  به خاطر حضورشان در محفل متسابقین و شرکت کنندگان در  این مسابقات و ارائه رهنمودهای ارزنده‌ که لطف و صفای خاصی به این دوره از مسابقات بخشید، تصریح کرد: این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن بحمدالله با موفقیت به پایان رسید و باید به فکر برنامه‌ریزی برای مسابقات بعدی بود، لذا موفقیت‌ها، ابداعات و نوآوری‌ها باید ثبت و ضبط شود تا از این تجربیات در آینده بهره‌برداری شود.
وی با اشاره به لزوم جمع‌آوری نقاط قوت و ضعف فعالیت‌ کمیته‌های برگزارکننده مسابقات قرآن ادامه داد: نوآوری‌ها و ابتکارها در عرصه‌های محتوایی و مدیریتی مسابقات باید جمع‌آوری و ثبت و ضبط شود.
رئیس ستاد عالی هماهنگی مسابقات  قرآنی کشور  خواستار تداوم ارتباط با متسابقین خارجی شد و افزود: نقش مترجمین در انتقال مفاهیم و پیام‌های انقلابی و  اسلامی ومعرفی پیشر فت‌های ایران بسیار مؤثر بوده است که باید از نقش این عزیزان هم قدردانی شود.
محمدی تصریح کرد: لازم است کلیت مسابقات بین‌المللی قرآن در تمامی ابعاد  بررسی و نقاط ضعف و قوت  مدیریت مسابقات ، تشریفات و همه بخش‌ها شناسایی شود.
رئیس سازمان اوقاف لزوم بهره‌برداری از دستاوردهای این مسابقات و انعکاس در رسانه ملی بعد از پایان مسابقات را  هم مورد تأکید قرارداد و خواستار برنامه‌ریزی برای سال‌های آتی شد .
نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف  تصریح کرد: همچنین ارزیابی نخبگان جامعه قرآنی نسبت به این مسابقات باید گردآوری و ثبت و ضبط و موردتوجه قرار گیرد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خواستار زمینه‌سازی برای حضور پرشکوه‌تر مردم در دوره‌ بعدی این مسابقات شد و تصریح کرد: برنامه‌های قرآنی باید هرچه مردمی‌تر برگزار شود و ما به‌عنوان سازمان اوقاف و با همکاری سایر دستگاهها  تلاش ‌کنیم تا هر چه بیشتر زمینه حضور مردم فراهم شود این اقدام نخبگان و مسئولان و مدیران را هم  موظف  می‌کند  تا در این مسابقات حضور یابند .
حجت‌الاسلام محمدی شناسایی قاریان و حفاظ مستعد جوان و نوجوان  را خواستار شد و تصریح کرد: این اقدام می‌تواند موجب به صحنه آوردن چهره‌های جدید قرآنی و شکسته شدن برخی از انحصارها در  سال‌های بعدی شود.
رئیس سازمان اوقاف بابیان اینکه رهبری معظم انقلاب حفظ وقرائت را مقدمه عمل به قرآن می‌دانند، خاطرنشان کرد:  مشکل امروز جهان اسلام  قرآن خواندن و  حفظ کردن قرآن نیست، بلکه عمل نکردن به قرآن است باید این درد را علاج کنیم و برای عمل به قرآن برنامه‌ریزی کنیم در این عرصه جامعه قرآنی باید پیشگام  و پیشتاز باشد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بابیان اینکه پیش از انقلاب ، حکومت طاغوت با ارائه لایحه‌ای در مجلس تصویب کرد که لازم نیست به قرآن سوگند یا د کرد و هر نماینده‌ای می‌تواند به سایر کتب مقدس هم سوگند یاد کند تصریح کرد: این اقدام مقدمه‌ای برای کنار زدن قرآن بود، لذا باید  خدا را شاکر باشیم که در دوران جمهوری اسلامی فرهنگ قرآنی روبه گسترش و توفیق خدمتگزاری به ساحت مقدس قرآن برایمان فراهم‌شده است.
نماینده ولی‌فقیه در سازمان اوقاف  درپایان از تمامی عوامل و دست‌اندرکاران برگزاری این دوره از مسابقات قدردانی کرد.
منبع: مهر
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©