کد: ۱۳۸۰۳۵۸       تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶

معوان آموزشی وزیر علوم خبر داد:
بازنگری 800 برنامه درسی با رویکرد کارآفرینی در کشور
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه ۸۰۰ برنامه درسی، طی دو سال گذشته در کشور بازنگری شده است، گفت: این کار با رویکرد کارآفرینی صورت گرفته است تا زمینه منطبق شدن دروس را با نیازهای جامعه فراهم کند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجتبی شریعتی نیاسر گفت: یادمان باشد آنچه جوانان دیروز در جبهه‌های جنگ خلق کردند، حاصل درسی بود که از مکتب عاشورا گرفتند و آنچه جوانان امروز کسب خواهند کرد، حاصل درسی است که از رزمندگان دوران دفاع مقدس باید بگیرند.
وی استقلال امروز کشور را مرهون رشادت‌های جوانان دیروز این مرز و بوم در جبهه حق علیه باطل عنوان کرد.
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سه واژه پرنشاط، قانونمداری و با کیفیت بودن را از شعارهای سال تحصیلی جدید عنوان کرد و گفت: توجه به این سه واژه راهی در مسیر توسعه دانش علمی کشور است.
شریعتی نیاسر تعداد دانشجویان دکتری در کشور را 97 هزار دانشجو در رشته‌های مختلف عنوان کرد و گفت: در سال تحصیلی جدید 24 هزار و 400 نفر در مقطع دکترا در رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های کشور پذیرش شدند.
وی تعداد دانشجویان مقطع لیسانس در سال تحصیلی جدید را بیش از ۳۷۵ هزار نفر عنوان و تاکید کرد: تعداد دانشجویان مقطع فوق لیسانس در سال تحصیلی جدید بیش از ۳۲۵ هزار دانشجو است.
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ارائه 15 مورد توصیه برای دانشجویان در آغاز سال تحصیلی جدید، خاطر نشان کرد: با رعایت موارد یادشده، زمینه نشاط بیشتر، نظم بهتر، اثرگذاری بیشتر دانشجویان و ارتقای کیفیت فعالیت‌ها فراهم می‌شود.
شریعتی نیاسر با بیان اینکه ۸۰۰ برنامه درسی، طی دو سال گذشته در کشور بازنگری شده است، تصریح کرد: این کار با رویکرد کارآفرینی صورت گرفته است تا زمینه منطبق شدن دروس را با نیازهای جامعه فراهم کند.
وی از اختصاص 110 میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات به دانشجویان دکترا خبر داد و گفت: با اختصاص این مبلغ در سال جاری ماهانه حدود 700 هزار تومان تسهیلات ویژه دانشجویانی با شرایط خاص از جمله دکتری روزانه، ارائه می‌شود.
منبع:ایرنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©