کد: ۱۳۸۰۰۹۹       تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم عنوان کرد:
انعقاد ۵۰ درصد قراردادهای پژوهشی دستگاه‌های اجرایی با دانشگاه‌ها
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اشاره به تکلیف قانونی دستگاههای اجرایی برای هزینه ۱ درصد بودجه خود در امر پژوهش گفت: باید ۵۰ درصد قراردادهای پژوهشی دستگاه‌های اجرایی با دانشگاهها منعقد شود.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وحید احمدی گفت: انجام طرح پژوهشی ملی و صنعتی در آیین نامه جدید ارتقای اعضای هیات علمی جایگاه ویژه‌ای دارد و حتی در دانشگاه‌های سطح اول، انجام طرح پژوهشی ملی ارزش وتویی دارد.
وی ادامه داد: بر اساس قوانین برای فعالیت‌های مراکز تولیدی و صنعتی در بخش تحقیق و  پژوهش مرتبط با دانشگاه‌ها، 10 درصد معافیت مالیاتی مصوب شده است.
دبیرکل شورای عالی عتف خاطر نشان کرد: سامانه "ساعت" برای ثبت نیازهای پژوهشی دستگاه‌های اجرایی راه‌اندازی شده است و طبق مصوبه شورای عالی عتف همه این دستگاه‌ها باید نیازهای پژوهشی خود را در این سامانه ثبت کنند تا در اختیار دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور قرار گیرد.
وی با اشاره به فعال شدن سامانه "فرصت مطالعاتی" در  وزارت صنعت گفت: هم اکنون تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در حال گذراندن فرصت مطالعاتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم یادآور شد: در راستای تحریک تقاضای دستگاه‌ها قراردادهای مختلفی بین دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها منعقد شده است که قرارداد هزار میلیارد تومانی 9 دانشگاه برای افزایش ازدیاد برداشت از مخازن نفتی و 1200 طرح پژوهشی دانشگاه‌ها به ارزش 1200 میلیارد تومان با وزارت دفاع از جمله این موارد است.
منبع: ایرنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©