کد: ۱۳۷۹۹۹۴       تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶

در گردهمایی فرهیختگان و دانشگاهیان تاکید شد:
تقویت و گسترش شبکه‌های متخصصان ایرانی در اروپا
گردهمایی دانشگاهیان و فرهیختگان ایرانی مقیم هلند به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید به همت رایزنی علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در اروپا و با همکاری بنیاد فرهیختگان ایرانی در اروپا و سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر لاهه برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، قادر قربانی اصل، رایزن علمی و فناوری ایران و سرپرست دانشجویان در اروپا گفت: تلاش بی‌وقفه داریم تا بنیاد فرهیختگان ایرانی در کل مناطق و کشورهای اروپایی گسترش یافته، تقویت شود تا از پتانسیل بی‌بدیل نخبگان ایرانی، نهایت استفاده جهت انتقال فن‌آوری و همکاری‌های علمی و دانشگاهی به عمل آید.
وی بیان کرد: از مدت‌ها پیش رایزنی علمی، تلاش گسترده و هدفمندی را جهت ایجاد هسته‌های علمی در مراکز و مناطق مختلف اروپایی به عمل آورد و در این مرحله  هدف رایزنی، گسترش و ارتباط این هسته‌ها از طریق  ایجاد شبکه‌های علمی ایرانیان نظیر بنیاد فرهیختگان ایرانی در اروپاست.
وی ادامه داد: در این راستا برنامه‌های جامعی برای اجراء و تقویت شبکه‌های علمی در دستور کار قرار دارد. هدف غایی و عالی این برنامه‌ها این است که پس از تکمیل شبکه فرهیختگان و نخبگان، ارتباط آن با مراکز صنعتی، دانشگاهی و پژوهشی از طریق یک مکانیسم پایا، مشخص  و سیستماتیک برقرار شده، تا از این شبکه و توانمندی آن نهایت استفاده به عمل آید که سرانجام آن در صورت موفقیت، جذب نخبگان مقیم خارج از کشور به عنوان یک سرمایه عظیم ملی است.
دکتر علیرضا جهانگیری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه بر اهتمام ویژه سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به ایرانیان مقیم به‌ویژه دانشگاهیان و فرهیختگان ایرانی تاکید کرد.
جهانگیری حمایت از منافع ایران و ایرانیان در همه زمینه‌ها را از اهداف اصلی نمایندگی‌های جمهوری اسلامی اعلام و بر مشارکت، پشتیبانی و حمایت موثر سفارت در فعالیت‌های علمی و فنی نخبگان ایرانی تاکید کرد.
بر اساس اعلام دفتر رایزنی علمی و فن‌آوری جمهوری اسلامی ایران در اروپا، بنیاد فرهیختگان ایرانی در اروپا از تلاش‌های موثر و حمایت و پشتیبانی مستمر رایزنی علمی در ایجاد، ارتقاء و گسترش بنیاد فرهیختگان ایرانی در اروپا و شبکه علمی آن تقدیر و تشکر ویژه به عمل آورد.
منبع: ایرنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©