کد: ۱۳۰۸۸۱۱       تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶

رئیس شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی (ص) خبر داد:
مرحله نهایی ارزیابی آثار جایزه مصطفی(ص)
رییس شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی از برگزاری مراسم اختتامیه مسابقه نور در شهریورماه جاری خبر داد و گفت: برای شرکت در جایزه مصطفی(ص) نیز ۲۴۱ اثر از ۳۴ کشور جهان ارسال شد که برترین‌های این جایزه در آذرماه معرفی خواهند شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، هفتمین نشست شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی(ص) با موضوع انتخاب برگزیدگان دومین دوره اعطای جایزه مصطفی(ص) در سال ۲۰۱۷ برگزار شد.

حسن ظهور رئیس کارگروه علمی جایزه مصطفی(ص) با ارائه گزارشی از عملکرد این کارگروه گفت: ارزیابی اولیه اسفندماه ۹۵ و ارزیابی نهایی در اردیبهشت‌ماه ۹۶ صورت گرفت که تا تیرماه ۹۶ نیز ادامه داشت. در این مدت ۲۴۱ اثر از ۳۴ کشور جهان به دبیرخانه جایزه ارسال شد و مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی صفاری نیا دبیر شورای سیاست‌گذاری جایزه مصطفی(ص) نیز با ارائه گزارشی از عملکرد دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) گفت: فراخوان جایزه مصطفی(ص) به طور گسترده در سطح جهان برای بیش از ۱۶۲۲ تن از دانشمندان در سطوح برجسته علمی و فناوری در ۳۰ کشور جهان و ۳۶۳ دانشگاه و مرکز پژوهشی ارسال شده است.
به گفته وی فرآیند ارزیابی طرح‌های ارسالی به جایزه مصطفی به مرحله نهایی رسیده است.
دبیر شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی(ص) ادامه داد: مدل اجرایی راهبردی بنیاد مصطفی(ص) تهیه شده است که بعد از تصویب اساسنامه در جلسه بعدی اعلام خواهد شد. در حال رایزنی برای ثبت شعب بنیاد مصطفی(ص) در کشورهای مختلف هستیم.
وی به یکی از رویدادهای جایزه مصطفی(ص) به نام مسابقه دانش‌آموزی نور اشاره کرد و گفت: اولین دوره این مسابقه سال گذشته در حوزه هنری برگزار شد که از ۱۶۰۰ فیلم ارسال شده به دبیرخانه از ۲۰۰ دانش‌آموز برگزیده تجلیل شد و دوره دوم آن نیز امسال با عنوان گرامیداشت پروفسور جکی یینگ در ۱۰ شهریورماه برگزار خواهد شد.
صفاری‌نیا به دیگر فعالیت دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) در سطح دانشجویی اشاره کرد و گفت: در حال ایجاد باشگاهی به نام سفیران مصطفی(ص) و رقابتی علمی با عنوان کنز (KANS) هستیم.
 دبیر شورای سیاست‌گذاری جایزه مصطفی(ص) گفت: طرح دیگری برای همکاری دانشمندان دیگر کشورهای اسلامی به نام نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی (STEP) طراحی شده است که هر ساله در یکی از کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: معرفی جایزه مصطفی(ص) در سمینارهای متعدد، عضویت بنیاد علمی اکو در صندوق سرمایه‌گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص)، عضویت رئیس شورای تحقیقات عمان در شورای مشورتی جایزه مصطفی(ص)، تهیه و تولید بیش از ۳۰۰ خبر و انعکاس آن در بیش از ۴۰۰ رسانه در سراسر جهان، تولید ۶۵ محتوای چند رسانه‌ای و پیگیری ثبت نام جایزه در وایپو از دیگر فعالیت‌های دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) در این مدت بوده است.
لازم به ذکر است که دومین دوره اعطای جایزه مصطفی(ص) در ۱۲ آذرماه سال جاری در تالار وحدت برگزار می‌شود و اسامی برگزیدگان نهایی جایزه قبل از این مراسم طی برنامه‌ای به طور رسمی اعلام خواهند شد.
منبع: ایرنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©