کد: ۱۳۰۸۶۳۶       تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۶

توسط وزیرعلوم ابلاغ شد:
فهرست پروژه‌های مورد نیاز علوم انسانی به دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی
معاون پژوهشی وزارت علوم از تدوین مجموعه پروژه های علوم انسانی و هنر خبر داد و گفت: این پروژه‌ها توسط وزیر علوم تصویب شده و برخی از آنها برای اجرا به دانشگاه‌ها واگذار شده است.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وحید احمدی گفت: یکی از کارهای اساسی که در حوزه علوم انسانی و هنر در وزارت علوم تحقیقات و فناوری انجام شده، پژوهش و فناوری در این دو حوزه است.
وی ادامه داد: شورای توسعه پژوهش و فناوری در علوم انسانی و هنر، از سال ۹۴ در وزارت علوم راه اندازی شد، یکی از اساسی‌ترین کارهایی که در این شورا انجام شده، تدوین «آیین نامه هدفمند سازی پایان نامه های علوم انسانی و هنر» بوده است.
معاون پژوهشی وزارت علوم تاکید کرد: همچنین برنامه‌های راهبردی و عملیاتی مراکز پژوهشی و دانشگاه هایی که در حوزه علوم انسانی فعال هستند تدوین شده است.
وی یادآور شد: مجموعه هایی از پروژه های اساسی که مبنای توسعه علوم انسانی و هنر هستند، تعریف شده و توسط وزیر علوم تصویب و به دانشگاه ها و مراکز پژوهشی برای اجرا ابلاغ شده و دانشگاه های مجری طرح نیز مشخص شده اند.
احمدی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت بالای علوم انسانی ما باید مرجعیت علمی علوم انسانی را در منطقه و دنیا داشته باشیم خاطر نشان کرد: کارگروه های متعددی توسط افراد صاحب نظر ایجاد شده که برنامه های راهبردی این دو حوزه را به پروژه های بزرگی تبدیل می کنند و این پروژه ها  به دانشگاه ها واگذار شده است.
منبع: مهر
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©