کد: ۱۳۰۸۴۱۹       تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۶

معاون تحقیقات وزیر بهداشت خبر داد:
افزایش 3 برابری میزان استنادات به مقالات علوم پزشکی
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های پژوهش را به صورت جدی در دستور کار قرار داده‌ایم، گفت:‌ وزارت بهداشت تنها وزارتخانه‌ای است که طی دو سه سال گذشته بودجه یک درصد پژوهش را تخصیص داد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رضا ملک‌زاده گفت: طبق گزارش عملکردی که ارائه دادیم، تاکنون توانسته‌ایم بیشتر اهداف بالادستی را محقق کنیم که ارتقای کیفیت پژوهش‌ها یکی از این اهداف بود.
معاون تحقیقات و فناوری  وزیر بهداشت تاکید کرد: ارتقای کیفیت پژوهش‌ها در حالی محقق شد که چالش‌های زیادی در این زمینه داشتیم، اما با این وجود توانستیم به این امر دست یابیم. از سال ۹۲ تاکنون میزان استناد به مقالات ما سه برابر شده است که این موضوع می‌تواند در آینده کمک زیادی به کشور کند.
 وی ادامه داد: همچنین بخش عمده‌ای از وقت و انرژی خود را در این دوره صرف توسعه زیرساخت‌های پژوهش کرده‌ایم که اثرات این اقدام در پنج سال آینده مشخص می‌شود.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با بیان اینکه در آینده شاهد ارتقای تحقیقات کیفی و بهبود وضعیت سلامت خواهیم بود، گفت: طی دو سه سال گذشته وزارت بهداشت تنها وزارتخانه‌ای بود که بودجه یک درصد پژوهش را تخصیص داد.
ملک‌زاده خاطر نشان کرد:‌ از طرفی ۲۵۰ میلیارد تومان از این یک درصد بودجه وزارت بهداشت صرف تحقیقات شد و نزدیک به ۳۰۰ میلیارد از بودجه یک درصد پژوهش دانشگاه‌های علوم پزشکی در بخش تحقیقات هزینه شد.
وی تاکید کرد:‌ صرف این هزینه‌ها در بخش تحقیقات می‌تواند کمک جدی به کشور کند تا با سرعت بیشتری به اهداف برسیم.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©