کد: ۱۱۶۶۲۶۳       تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی:
دومین جایزه کتاب سال دانشگاه آزاد برگزار می‌شود
دومین جایزه کتاب سال دانشگاه آزاد (ابن سینا) در واحد علوم و تحقیقات برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دومین جایزه کتاب سال دانشگاه آزاد ابن سینا با هدف شناسایی و معرفی کتاب‌های برتر، کمک به اعتلای سطح دانش و فرهنگ مکتوب دانشگاه آزاد، حفظ استقلال و هویت فرهنگی و حمایت و تشویق پدیدآورندگان متعهد و متخصص کتاب در واحد علوم و تحقیقات برگزار می‌شود.
کرم اله دانش فرد، دبیر جایزه کتاب سال دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه گزارش روند اجرایی این دوره از جایزه کتاب سال گفت: این دوره با بررسی کتاب‌های چاپ اول سال 1391 به بعد کار خود را در آذر ماه سال 95 آغاز کرد. بدین منظور فراخوان کتاب سال برای تمام واحدهای دانشگاه آزاد، ناشران دانشگاه و اصحاب قلم از طریق پیامک و پست الکترونیکی ارسال شد، علاوه براین متن فراخوان در روزنامه فرهیختگان نیز منتشر شد.
وی ادامه داد: امسال نیز دریافت کتاب از طریق ثبت نام الکترونیکی در سایت جایزه کتاب سال انجام شد که درطول مدت فراخوان 400 اثر به دبیرخانه ارسال شد. همچنین 550 اثر توسط انتشارات دانشگاه آزاد از آرشیو کتاب انتخاب و به کتاب‌های فراخوان اضافه شد که در کل 950 اثر مورد بررسی قرارگرفت.
دانش فرد تاکید کرد: تعداد کتاب‌های ارسالی در سه گروه اصلی علوم انسانی و اجتماعی، فنی و مهندسی، علوم پزشکی و بخش ویژه زبان وادبیات فارسی و بخش‌های جانبی پایان نامه دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری و آثار با محوریت امام خمینی (ره) مورد ارزیابی قرار گرفته شد.
معاون دانشجویی و فرهنگی واحد علوم و تحقیقات خاطرنشان کرد: درمرحله غربالگری اولیه پس از بررسی آثار، تعداد 270 عنوان کتاب به مرحله دوم داوری راه یافتند که در این مرحله توسط جمعی از اعضای هیأت علمی و صاحب نظران دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، موسسات علمی و فرهنگی و پژوهشی سراسر کشور مورد داوری قرار گرفته شد.
به گفته وی، مرحله داوری کتاب سال نیز به صورت الکترونیکی انجام شد، بدین صورت که پس از ارسال آثار برای داوران در هر موضوع، داوران در سایت کتاب سال ثبت نام و پس از مطالعه و بررسی اثر، نتیجه داوری خود را در فرم مربوطه که در پنل داور مربوطه وجود داشت، اعلام می‌کردند.
دانش فرد گفت: پس از برگزاری جلسات نهایی داوری و هیأت علمی در اسفند ماه 1395، آثار منتخب درهرحوزه مشخص و نهایی شد.
لازم به ذکر است، از آثار برگزیده این دوره روز شنبه مورخ 2اردیبهشت ماه 1396 ساعت 16 با حضور ریاست دانشگاه و جمعی از مسئولان دانشگاهی در سالن اجتماعات ساختمان دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات تجلیل و قدردانی می‌شود.
منبع: مهر
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©