کد: ۱۱۶۶۰۸۱       تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۶

مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد:
جذب ۵۰ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی تا ۱۴۰۴
مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه برنامه دارد تا سال ۱۴۰۴ تعداد ۵۰ هزار دانشجوی بین المللی را جذب کند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حسین ابراهیمی گفت: با توجه به گستردگی دانشگاه آزاد اسلامی در داخل و خارج کشور و مصوبه هیات امنای این دانشگاه مبنی بر تاسیس دفاتر در کشورهای هدف و همچنین وجود بستر آموزش الکترونیکی تحت عنوان واحد الکترونیکی، شبکه بین المللی دانشگاه تشکیل شد.
وی ادامه داد: با ایجاد این شبکه و با همکاری واحدهای دانشگاهی برون مرزی، واحدهای جامع داخل و واحد الکترونیکی توانست پاسخگوی نیازهای آموزشی فارسی زبانان و غیر فارسی زبانان از طریق‌ آموزش مجازی باشد.
مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد تاکید کرد: از دیگر فعالیت های این شبکه، همکاری های بین المللی در زمینه های طرح های پژوهشی، دوره های کوتاه مدت آموزشی، دوره های مشترک تحصیلی، طرح های مشترک اقتصادی دانش بنیان و تبادلات دانشجویی و اساتید میان اعضای شبکه است.
ابراهیمی خاطر نشان کرد: در حال حاضر دانشجویان غیر ایرانی شاغل به تحصیل در واحدهای داخل کشور این دانشگاه تعداد ۶ هزار و ۸۷۰ نفر، دانشجویان شاغل به تحصیل در واحدهای برون مرزی هزار و ۸۰۸ نفر و دانشجویان شاغل به تحصیل در واحدهای بین المللی داخل کشور دانشگاه نیز بیش از ۳۰ هزار نفر است.
ایجاد سامانه دو زبانه ثبت نام اساتید مسلط به زبان های غیر فارسی
وی از ایجاد سامانه دو زبانه ثبت نام اساتید مسلط به زبان های غیر فارسی در این دانشگاه خبرداد و گفت: این سامانه برای تهیه بانک اطلاعاتی جامع اساتید بین المللی دانشگاه ایجاد شده است.
مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی افزود: سامانه دو زبانه ثبت نام اساتید مسلط به زبان های غیر فارسی به نشانی www.flpl.iau.ir در کمتر از یک سال توانست بسیاری از ظرفیت های بالای علمی و بین المللی اساتید ایرانی را برای پیشبرد اهداف کلان توسعه ای کشور شناسایی کند.
منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©