کد: ۱۱۶۶۰۰۴       تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۶

بر اساس میزان ارجاع به مقالات:
آمار برترین اساتید علوم پزشکی در حوزه علم سنجی اعلام شد
۱۸ هزار و ۲۶۹ استاد و پژوهشگر گروه علوم پزشکی در سامانه علم سنجی وزارت بهداشت حضور دارند که تازه ترین آمارها نشان از ارجاعات بالا به مقاله های این اساتید دارد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی علوم پزشکی به صورت آنلاین، میزان مقالات، ارجاعات، ایندکس H و ارجاع به ازای هر مقاله را اعلام می کند.
بر اساس نتایجی اعلام شد؛ میزان مدارک علمی ۱۸ هزار و ۲۶۹ استاد، عضو هیات علمی و پژوهشگر گروه علوم پزشکی نشان داده شده است.
دانشگاه علوم پزشکی تهران با یک هزار و ۸۳۲ دارای بیشترین عضو در این سامانه است و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با یک هزار و ۴۲۹ نفر در رتبه بعدی قرار دارد.
از میان ۱۸ هزار و ۲۶۹ استاد، عضو هیات علمی و پژوهشگر، تعداد ۱۲ نفر در مرتبه استاد ممتاز، یک هزار و ۸۱۰ نفر در مرتبه استادی، سه هزار و ۴۸۳ نفر در مرتبه دانشیاری، ۱۰ هزار و ۲۸۰ نفر در مرتبه استادیاری، ۱۲ نفر در مرتبه استاد پژوهش، ۲ نفر در مرتبه رهبری پژوهش، ۱۳ نفر در مرتبه پژوهشیار، ۸ نفر در مرتبه پژوهشگری، ۲ هزار و ۶۴۱ در مرتبه مربی و ۵ نفر در مرتبه مربی آموزشیاری هستند.
همچنین ۵ هزار و ۵۴۳ در مقطع تحصیلی دکتری تخصصی پزشکی، ۳۲ نفر در مقطع دکتری حرفه ای، ۲ هزار و ۱۴۳ نفر در دکتری فوق تخصصی بالینی، ۳۵۰ نفر در دکتری تکمیلی تخصصی (فلوشیپ)، یک هزار و ۹۰۵ نفر در دکتری تخصصی دندانپزشکی، ۷۵۹ نفر در دکتری تخصصی (PhD) داروسازی، ۴ هزار و ۹۵۶ نفر در دکتری تخصصی (PhD) و ۲ هزار و ۵۸۳ نفر در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده اند.
منبع: ایسنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©