کد: ۱۱۶۵۶۶۸       تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۵

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران:
نخستین دفتر پزشکی ایران در خارج کشور راه اندازی شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نخستین دفتر این دانشگاه در دانشگاه سلیمانیه عراق افتتاح شد و شاید بتوان گفت این نخستین دفتر وزارت بهداشت است که بطور رسمی و با توافق دوجانبه در خارج کشور راه اندازی شده است.
 به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جعفریان گفت: وظیفه اصلی این دفتر این است که شرایط تحصیل در ایران را برای دانشجویان متقاضی تحصیلات تکمیلی رشته های پزشکی فراهم و آنان را در این زمینه راهنمایی کند.
وی ادامه داد: این دفتر ، مراحل درخواست تحصیلی دانشجویان عراقی در ایران را تسهیل و علاوه بر آن ، ارتباطات علمی بین دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه سلیمانیه را برقرار می کند.
وی تاکید کرد: براین اساس، اساتید ایرانی برحسب نیاز دانشگاه سلیمانیه عراق در برنامه های پژوهشی و آموزشی و همچنین سمینارها شرکت خواهند داشت و نخستین برنامه در این خصوص، سخنرانی اساتید ایرانی در اواخر فروردین ماه سال آینده در یک کنگره خواهد بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطر نشان کرد:دست اندرکاران دانشگاه سلیمانیه عراق تمایل زیادی به ایجاد یک مرکز تحقیقاتی در این شهر با همکاری این دانشگاه دارند تا سطح آموزشی و پژوهشی خود را ارتقا دهند و کریوکولوم های (برنامه آموزشی) خود را بازنگری کنند.
جعفریان بیان کرد: این دفتر نخستین دفتری به شمار می اید که از طرف وزارت بهداشت در خارج از کشور به صورت رسمی و با تفاهم نامه دوجانبه فعال می شودو اگر عملکرد آن موفقیت آمیز باشد ، می توانیم شعبه ای از دانشگاه را برای برخی رشته ها که در آنجا راه اندازی نشده است در سلیمانیه عراق ایجاد کنیم.
دانشگاه علوم پزشکی تهران در زمان حاضر از 36 کشور جهان جذب دانشجو دارد؛ به گونه ای که 664 دانشجوی خارجی از سال 2011 در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.
منبع: مهر
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©