کد: ۱۱۶۵۴۴۴       تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۵

معاون سازمان میراث فرهنگی خبر داد:
راه اندازی دفتر میراث فرهنگی در دانشگاه های کشور
معاون میراث فرهنگی کشور گفت: به منظور ارتقای سطح علمی و تبادل دانش میراث فرهنگی با جامعه دانشگاهی، در معاونت میراث فرهنگی کشور دفتر ویژه جامعه دانشگاهیان ایجاد می شود.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمد حسن طالبیان گفت: به زودی قرار است دفتر ارتباط با دانشگاه های کشور به منظور ارتباط مناسبتر با پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه های کشور فراهم شود.
وی ادامه داد: مکان این دفتر از هفته آینده آماده می شود و دانشگاه ها نیز می توانند نماینده خود را به این دفتر معرفی کنند.
به گفته طالبیان، معاونت میراث فرهنگی کشور با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، تمام تلاش خود را خواهند کرد تا هر چه سریعتر این دفتر با اهداف مشخصی که دارد شکل منسجمی بگیرد تا از این طریق نه تنها سطح علمی و ارتباط میان میراث فرهنگی و جامعه دانشگاهی افزایش پیدا کند که دانشجویان نیز بتوانند پایان نامه های خود را با کمک معاونت میراث فرهنگی و دانشگاه هدایت کنند.
وی بیان کرد: مقالاتی که از سوی پژوهشگران و دانشجویان به این دفتر ارایه می شود می تواند تبدیل به سندهایی در سطح ملی و فراملی شود.
وی تاکید کرد: از آنجایی که بسیاری از پژوهشگران خارجی بسیار علاقمند به حضور در همایش های علمی هستند و یکی از وظایف دفتر ارتباط با دانشگاه ها این است که سازمان و دانشگاه ها بیش از پیش با هیات های جهانی آشنا شده و با تبادل تجربیات جهانی گام های علمی بلندی در این زمینه بردارند.
منبع: ایرنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©