کد: ۱۱۶۴۵۳۴       تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام:
تعداد مقالات علمی کشور به بیش از ۴۸ هزار مقاله رسیده است
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) از افزایش بی سابقه تعداد مدارک ثبت شده در ۲ پایگاه اسکوپوس و آی.اس.آی خبر داد و گفت: کمیت تولید علم بین الملل کشور از مرز ۴۸ هزار مدرک گذشت.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدجواد دهقانی گفت: با وجود اینکه اطلاعات سال ۲۰۱۶ میلادی در دو پایگاه اسکوپوس و آی.اس.آی هنوز کامل نشده است، اما کمیت تولید علم کشور و به عبارت دیگر تعداد مدارک ثبت شده در هر دو پایگاه افزایش بی سابقه ای را نشان می دهد.
دهقانی گفت: براساس آخرین اطلاعات به روز شده در اول فوریه سال جاری در پایگاه اسکوپوس، کمیت تولید علم کشور به ۴۸۳۴۵ مدرک و براساس وب آو ساینس (آی.اس.آی) به ۴۰۳۳۳ مدرک رسیده است. بدین ترتیب سهم ایران از کل تولید علم دنیا در سال۲۰۱۶ میلادی در پایگاه اسکوپوس به ۱.۸ درصد و درپایگاه آی.اس.آی به ۱.۷ درصد رسیده است.
سرپرست ISC تاکید کرد: تولید علم دنیا در اسکوپوس در سال ۲۰۱۵  نسبت به سال ۲۰۱۴ حدود ۴ درصد رشد منفی را نشان می دهد که این واقعیت در خصوص پایگاه آی.اس.آی صادق نیست که می تواند متاثر از سیاست های نمایه سازی این پایگاه باشد. مقایسه سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ میلادی در آی.اس.آی نشان می دهد که کمیت علم دنیا حدود ۶ درصد رشد داشته است.
منبع: ایرنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©