کد: ۱۱۶۴۵۰۶       تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵

رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد:
نقش محوری دانشگاه‌ها در توسعه کشور
رئیس دانشگاه تهران گفت: دانشگاه‌ها به عنوان یکی از مهمترین نهادهای اثرگذار باید در توسعه کشور نقش محوری داشته باشند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران به عنوان بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی کشور هر ساله نخبگان زیادی را پذیرش می‌کند و ما سیاست‌های تشویقی را نیز برای تحصیل جوانان درنظر گرفتیم تا این پیام را بدهیم که جامعه ایران به افرادی که مشارکت بیشتری در توسعه کشور دارند ارج می‌نهد زیرا فرض بر این است که افرادی که دارای تحصیل بهتری هستند مشارکت بهتری در توسعه کشور دارند.
وی ادامه داد: مهاجرت‌ها نشان می‌دهد که ما گام‌های اولیه را خوب برداشتیم ولی در ادامه با مشکلاتی روبه‌رو هستیم که هرکس باید مسئولیت خود را به خوبی انجام دهد زیرا اگر مسئولیت را به دوش دیگری بگذاریم، به موفقیت نمی‌رسیم.
نیلی احمدآبادی تاکید کرد: دانشگاه‌ها به عنوان یکی از مهمترین نهادهای اثرگذار در توسعه کشور باید نقش محوری داشته باشند ولی امروز دانش‌آموختگی به تنهایی کافی نیست بلکه باید شرایط کار نخبگان فراهم شود.
وی با بیان اینکه دغدغه جوانان اشتغال است، اظهار داشت: باید بحث قابلیت اشتغال‌یابی بیشتر مطرح شود نه اینکه فارغ‌التحصیلان به دنبال ایجاد شغل باشند بلکه خودشان باید مشارکت داشته باشند.
رئیس دانشگاه تهران گفت: البته پارک‌های علم و فناوری نیز راه‌اندازی شده است تا به جوانان در اشتغال‌یابی کمک کنند.
منبع: فارس
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©