کد: ۱۱۶۴۴۸۵       تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵

مدیرکل پژوهشی وزارت علوم خبر داد:
حمایت مالی از نشریات علمی نمایه شده در پایگاههای معتبر بین المللی
مدیرکل پژوهشی وزارت علوم گفت: نشریات علمی داخلی نمایه شده در پایگاه های معتبر بین المللی مورد حمایت مالی قرار می گیرند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، محسن شریفی گفت: این حمایت مالی تنها شامل نشریاتی می شود که دارای اعتبار علمی از کمیسیون نشریات وزارت علوم بوده وتوانسته اند در پایگاه های معتبر بین المللی نمایه شوند.
وی بیان کرد: از تعداد هزار و ۲۰۰ نشریه ای که از کمیسیون نشریات دارای اعتبار علمی هستند، تنها تعداد محدودی در پایگاه های معتبر بین المللی نمایه شده اند.
دبیر کمیسیون نشریات علمی تاکید کرد: با توجه به اینکه یکی از اهداف اصلی کمیسیون نشریات ارتقای کیفی نشریات علمی و همچنین حضور در پایگاه های معتبر بین المللی است بنابراین ارتقای جایگاه نشریات علمی کشور در بین نشریات جهان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
شریفی ادامه داد: شیوه نامه تشویق نشریات علمی داخلی نمایه شده در نمایه های بین المللی معتبر مشتمل بر ۵ ماده و ۳ تبصره تدوین شد که پس از تایید معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم برای اجرا به تمامی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم و نیز روسای انجمن های علمی ابلاغ شده است.
وی هدف از تدوین این شیوه نامه را تشویق نشریات معتبر داخلی برای ارتقای استاندارد نشریات به سطح استانداردهای بین المللی و حضور در پایگاه های معتبر بین المللی عنوان کرد.
در این شیوه نامه، توجه ویژه ای به ارتقای نشریات علوم انسانی شده است و ضریب امتیازبالاتری برای مجلات علوم انسانی که بتوانند در پایگاه های معتبر بین المللی ثبت شوند، در نظر گرفته شده است.
منبع: ایرنا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©